Переоформленій «прокладці» докинули 93 мільйони на паркінг «Борисполя»
30.09.2019   //   744 Переглядів

ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» 25 вересня уклало угоду з ТОВ «НАН» про будівництво паркінгу на 93,02 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У червні 2017 року фірма «НАН» виграла підряд на добудову багаторівневого паркінгу біля терміналу «D» на 2 тис машино-місць до кінця 2018 року вартістю 532,65 млн грн.

У процесі виконання робіт проект уточнили, внаслідок чого зросли обсяги робіт при влаштуванні монолітних залізобетонних конструкцій паркінгу з прив’язкою до рішень по улаштуванню примикання переходу до терміналу «D». Також виникла потреба в заміні частини устаткування автоматизованих систем управління, які на той час були зняті з виробництва, та розробленні додаткових рішень з диспетчеризації основних інженерних мереж для забезпечення централізованого контролю їх стану та керування ними.

Нинішню закупівлю додаткових робіт на 93,02 млн грн. у попереднього підрядника провели за переговорною процедурою для сумісності з уже виконаними роботами. В обґрунтуванні аеропорт заявив, що заміна підрядника може призвести до призупинення робіт і технічних проблем внаслідок порушення нерозривності будівельного процесу.

Таким чином, загальна вартість будівництва зросла на 17% – до 532,65 млн грн.

За кошторисами, плитка ГРЕС 300х300 із невідомими характеристиками коштує 331 грн./кв. м. На ринку така плитка від «Атем» (Україна) коштує по 110-227 грн./кв. м.

У договорі перераховані одинадцять субпідрядників, яких залучать до будівництва.

Із січня поліція веде кримінальне провадження щодо розтрати майна аеропорту «Бориспіль», фіктивного підприємництва та умисного ухилення від сплати податків службовця ТОВ «ТМ Буд», яке було одним із субпідрядників фірми «НАН» раніше.

Нині засновником київської «НАН» є Валерій Личов. Однак, за даними «YouControl», раніше фірма належала Віктору Грищенку і ТОВ «Горбуд» Ірини Площенюк, до того – ТОВ «Універсал ГД» Германа Блинова і Дениса Микитюка, а на дату основного договору по паркінгу – Юрію Вандіну (15%), Ганні Семеньковій (15%) і Тетяні Шевченко (70%).

Шевченко була депутатом Харківської міськради з фракції «За Харків, за Відродження» і керує ТОВ «ПЕОЖБ «Центр». Вона ж у 2006 р. заснувала миколаївське ТОВ «Євроміст», яке бувало єдиним конкурентом «НАН» на тендерах ДП «Укрзалізничпостач».

Шевченко створювала «Євроміст» із Володимиром Боліховим (наразі партнер Вандіна по ТОВ «Стальмост»). У вересні 2011 р. Шевченко і Боліхов зі складу засновників вийшли, а власниками стали російське ЗАТ «Воронежстальмост» (Боліхов є акціонером російської фірми), ТОВ «Мостіндустрія» (заснували той же Боліхов й Олександр Нездоля – генерал-майор держбезпеки, нині письменник, однак той момент власність переведена по колу на сам «Євроміст»), а також ТОВ «ТПК «ВЕЛС» (заведена на естонську фірму «Оптігруп Системс» панамського офшора «Дасет Індастріал С.А.» («Daset industrial s.a.»)).

Юрій Вандін у 1995-1998 рр.. очолював ГУ МВС з боротьби з організованою злочинністю, яке займалось розслідуванням вбивства Євгена Щербаня в донецькому аеропорту. Згодом перейшов у СБУ, де очолював головне управління по боротьбі з корупцією, на початку 2000-х рр.. був заступником голови спецслужби. Звільнений з військової служби в 2005 р.

Вандін був бізнес-партнером донецького бізнесмена Ігоря Мар’їнкова, який виступав свідком звинувачення проти Юлії Тимошенко по вбивству Євгена Щербаня.

У Вандіна і Мар’їнкова був ще один бізнес-партнер – Руслан Харів. Він є співвласником ТОВ «СПР-груп», яке за часів Януковича отримало підряди на реконструкцію очисних споруд на 1,03 млрд грн. Дані про цю компанію були у документах із «Межигір’я».

«НАН» фігурує в кримінальній справі НАБУ як одна з ланок у ланцюжку постачальників ТОВ «Корпорація КРТ» екс-нардепів від «БПП» Богдана і Ярослава Дубневичів.

Крім того, податківці вважають, що компанія «НАН» має ознаки фіктивності.