Залізниця заточила тендери на 55 мільйонів під негодящі клеми від Краснова і сестри Корбана
26.09.2019   //  

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» виписала під ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» вісім тендерів загальною очікуваною вартістю 54,81 млн грн. Про це повідомляється у вимогах анонімної фірми в системі «Прозорро».

На поточний рік залізничники планують замовити 1 392 т клем роздільного рейкового скріплення залізничної колії типу ПКЛ за очікуваною ціною 39 372 грн. за тонну.

Згідно тендерної документації, клема повинна мати стійкість до вертикального статичного навантаження не менше 80 кН, середній ресурс працездатності не менше 500 млн тонн пропущеного вантажу і масу 0,65 кг. Очікувана ціна складає 25,59 грн. за штуку.

Один тендер на 36,89 млн грн. проводиться за процедурою відкритих торгів з публікацією англійською мовою, а решта сім тендерів по 2,56 млн грн. – через прості відкриті торги.

На всіх торгах анонімна фірма звернулася з вимогами до замовника. За її словами, 2 липня Окружний адміністративний суд міста Києва підтвердив п’ять рішень АМКУ про те, що лита клема ПКЛ не є еквівалентом клеми проміжного рейкового скріплення ПК. Тобто технічні та якісні характеристики литої клеми не є еквівалентними технічним та якісним характеристиками клеми, виготовленої з катаної полоси сталі марок 4сп, 4пс та 4кп. При цьому креслення і технічні параметри тендерів прописані під єдиного виробника литої клеми ПКЛ – «Дніпропетровський стрілочний завод». З огляду на це фірма вимагає внести в документацію тендеру опис клеми зі сталі марок 4сп, 4пс, 4кп або еквівалентних марок.

Рішення замовника по вимогах очікується. Подання пропозицій триває до 4 та 11 жовтня.

Виробник «Дніпропетровський стрілочний завод» («ДнСЗ») належить кіпрській «Джонен Кепітал Лімітед» («Jonen Capital Limited», 20%), Загіду, Руслану та Ельвірі Красновим (20%), Сергію та Ірині Тараненкам (19%), Вікторії Корбан (18%), Світлані Єлисеєвій (7%), Валерію Крячку (7%). Вікторія Корбан з Ізраїлю – це сестра Геннадія Корбана, екс-заступника голови Дніпропетровської ОДА при Ігорю Коломойському.

Від заснування «Прозорро» сам «ДнСЗ» отримав підрядів на 77,20 млн грн. Також його продукцію продають дилери. Наприклад, у серпні ТОВ «Кіт-Сервіс» без торгів продало його скріплення з такою ж литою клемою ПКЛ у складі для ПрАТ «Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту» Мінінфраструктури.