Головуючий в справі «Приватбанку» суддя приховав маєток з капличкою за мільйон доларів
25.09.2019   //  

Суддя Окружного адміністративного суду Києва Ігор Качур та виконуючий обов’язки голови суду Володимир Келеберда, які визнали націоналізацію «Приватбанку» незаконною, не внесли у декларації будинки та квартири, якими регулярно користуються.

Про це йдеться в матеріалі Марини Ансіфорової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

В квітні ОАСК за позовом Ігоря Коломийського скасував рішення суду, з якого в 2016 році почалася націоналізація «Приватбанку». Це рішення колегії суддів ОАСК за участі Ігоря Качура, Володимира Калеберди та Віталія Амельохіна суд засекретив.

Головуючий в справі «Приватбанку» суддя Качур щоранку виїжджає на роботу із заміського будинку у селі Іванковичі, користування яким він не зазначив у своїй декларації. Земельна ділянка, на якій розташований будинок, належить батькові судді Анатолію Качуру. За словами батька, будував маєток саме він, а не його син-суддя. Однак проживає у маєтку, на території якого розташовані штучні ставки, гостьовий будинок, будка охорони та власна капличка, саме Качур-молодший. Середня вартість маєтку – мільйон доларів.

У дворі розташовані декоративні ставки та приватна капличка.

У родини Качурів вісім квартир у Печерському районі столиці. Чотири з них придбані до початку роботи Качура у Окружному адмінсуді Києва, ще чотири  — уже під час суддівства. Серед них — три  квартири у житловому комплексі «Бульвар Фонтанів», ціни на які стартують від 3, 5 млн грн.

Батьки судді живуть у іншому заміському будинку. Анатолій Качур стверджує, що заробив статки на лобізмі законопроектів в часи роботи у Верховній раді та Кабінеті міністрів в 90-ті роки.

Офіційно в секретаріаті Верховної Ради, де Качур працював, в 2000-2005 роках він отримував 300 грн. на місяць.

Помічниця судді Качура – Олександра Панченко веде життя світської левиці і після початку роботи роботи в Окружному адмінсуді Києва її родина купила дві квартири у Києві. Журналісти зафіксували її візити до маєтку Качура.

Інший суддя зі справи «Приватбанку» – Володимир Келеберда, не вказав у декларації заміський будинок у селищі Літки на березі Десни. Будинок знаходиться у власності екс-дружини судді Олени Келеберди.

Попри розлучення, пара, за словами консьєржів, продовжує спільно мешкати в київській квартирі.  Також журналісти зафіксували, як Келеберда у домашньому одязі ходить біля будинку своєї колишньої дружини. За словами судді, приїжджає він туди до своїх дітей.

У 2013-2015-х роках ділянки в Літках за 30 км від столиці отримали екс-дружина судді та його матір Марія Келеберда. Попри розлучення, у липні 2019-го року, поруч із ділянками екс-дружини судді отримав ділянку і брат судді Сергій Келеберда.

Нагадаємо, 13 червня Національний банк подав скаргу до Вищої ради правосуддя на суддів Окружного адмінсуду, мотивуючи її тим, що судді “розтягнули” розгляд справи на 22 місяці.