Витрати на захист України від Дерипаски по справі «ЗАлК» сягнули $10 мільйонів
24.09.2019   //   483 Переглядів

Міністерство юстиції України 19 вересня уклало угоду з міжнародною юридичною фірмою «Sherman & Sterling LLP» (Франція) про юридичні послуги на $2,40 млн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Фірма представляє Україну в справі № ARB/16/35 за позовом фірм «Emergofin B.V.» (Нідерланди) і «Velbay Holdings Ltd.» (Кіпр) до держави Україна у Міжнародному центрі з врегулювання інвестиційних спорів. Цьогоріч вона проаналізує відповідь позивачів, напише відповідь, вестиме подальше юридичне дослідження і дослідження фактичних обставин справи та готуватиме заперечення показань свідків та/або експертів.

Дочірні підприємства російської компанії «РусАл» Олега Дерипаски, Михайла Прохорова та інших акціонерів вимагають від України компенсації інвестицій у ПрАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат». У 2006 році «Velbay Holdings Ltd.» купила в Фонду держмайна 68,01% акцій «ЗАлК», однак у 2015 році прокуратура через суд повернула їх у державну власність. У «РусАла» через згаданий кіпрський офшор зосталось 29,54% «ЗАлК». У 2017 році СБУ повідомила про підозру представникам «РусАл» за знищення «ЗАлК» в інтересах Росії. Детальніше про це можна прочитати на «Економічній правді».

У квітні в «РусАл» Дерипаски, який з 2018 року знаходився під санкціями США, повідомили про загрозу технічного дефолту. Через санкції Дерипаска скоротив свою частку з 70% до менш ніж 50% в холдингу «En+», який на 31 грудня 2018 року мав 48% акцій «Русалу». У травні видання «Bloomberg» повідомило, що Член Палати лордів Великобританії і голова компанії «En+ Group Plc» Грегорі Баркер отримав 3-4 мільйонів фунтів стерлінгів премії за успішні переговори щодо зняття санкцій США з цієї компанії.

Усього з 2016 року Мінюст уклав з «Sherman & Sterling LLP» п’ять угоди щодо цієї справи на 16 500 євро та $10,35 млн.

Нині послуги юристів виконавця коштують $2,24 млн, або $650 за годину, що дорівнює погодинним ставкам 2017 року. Третьою особою залучать ТОВ «Адвокатська фірма Ангард» Андрія Вишневського та Ірини Назарової за $99 тис, або $215 за годину. Вишневський був членом наглядових рад «Метінвесту» та «Інгулецького ГЗК» Ріната Ахметова, ПрАТ «Смарт-Холдинг» Вадима Новинського, «Агрокомбанку» Анатолія і Володимира Дроботів, а також «МЦБ Агріколь Холдинг». У 1990-их роках він працював заступником голови відділу міжнародної економіки та консультацій Торгово-промислової палати України та радником Міністра приватизації України. Ще $49 тис іде на технічні послуги, зокрема копіювання по $0,20 за сторінку, що відповідає іншим угодам Мінюсту.