Суддя з Окружного дозволив збудувати 26-поверхівку незважаючи на рішення Верховного Суду
24.09.2019   //  

Окружний адмінсуд Києва зобов’язав Департамент містобудування та архітектури КМДА удвічі збільшити висоту житлового комплексу «Покрова» на вул. Січових Стрільців, 59. Про це свідчить рішення судді Ігоря Погрібніченка від 16 вересня.

Суд зобов’язав Департамент змінити висоту комплексу з 26,5 м на 72,6 м (26 поверхів).

Таким чином суд задовольнив позов Центрального територіального управління капітального будівництва Міноборони, яке є замовником будівництва разом з ТОВ «Будінпроект». Вони уклали договір про зведення ЖК «Покрова» у 2015 році.

Ділянка по вул. Січових Стрільців, 59 станом на квітень 2019 року

Будівництво вони почали у 2016 році, знісши існуючий воєнкомат і звівши перші кілька поверхів ЖК, після чого ДАБІ анулювало дозвіл. Підставою стала низка порушень, серед яких – недійсні містобудівні умови та обмеження (МУО), які втратили чинність у 2013 році. Також свій припис про зупинення робіт видав Мінкульт, з яким забудовник не погоджував жодних документів щодо будівництва в історичному ареалі Києва, де діє обмеження по висотності (не вище 27 м).

Після програшу в усіх судах включно з Верховним ЦТУКБ у лютому цього року отримало нові МУО, які вже обмежили висотність ЖК до законних 26,5 м. Відповідно до нових МУО забудовник був зобов’язаний розробити нову проектну документацію.

Натомість ЦТУКБ звернулося до суду з вимогою збільшити граничну висоту об’єкта до 72,6 м, як передбачав старий проект. І ОАСК цю вимогу задовольнив.

Суддя Погрібніченко своєрідно протрактував постанову Верховного суду, яка підтверджувала неправомірність зведення 72-метрового ЖК. Тоді місцевий житель просив Верховний суд скасувати старі МУО, однак судді вирішили, що, оскільки МУО вже й так є нечинними ще з 2013-го року, то неможливо скасувати те, чого не існує. Суддя  Погрібніченко вирішив, що це є свідченням того, що старі МУО, а відтак і старий проект є законними.

До слова, Департамент КМДА відзиву на позов ЦТУКБ не подав, і суд кваліфікував це як визнання позову.

ЖК «Покрова» будується під егідою держкорпорації «Укрбуд». До обрання народним депутатом, президентом «Укрбуду» був Максим Микитась. Зараз керівником держкорпорації є помічник Микитася Олександр Лятамбор.

Засновником ТОВ «Будінпроект» значиться ТОВ «Будівельний розвиток міста», бенефіціарними власниками якого є Зохра Нагієва і Сергій Якусевич, заступник голови правління «Укрбуду».

У своїй декларації екс-нардеп Микитась вказував, що він є бенефіціарним власником ТОВ «Укрбуд Девелопмент», що входить до корпорації «Укрбуд». Однак, 19 вересня 2019 року ген директор цієї фірми написав у Facebook, що Микитась вийшов із будівельного бізнесу та більше не є власником «Укрбуд Девелопмент».

Детальніше про рішення судді ОАСК та забудову по вул. Січових Стрільців, 59 читайте тут.