Суд солідаризувався з АМКУ щодо «виробникових» заточок на будівельному тендері Нацбанку за 340 мільйонів
23.09.2019   //   448 Переглядів

Окружний адміністративний суд Києва підтвердив висновки Адміністративної колегії АМКУ з розгляду тендерних скарг про наявність дискримінаційних вимог у тендерній документації Національного банку на закупівлю робіт з будівництва нового центру даних за 339 млн грн. Про це свідчить рішення суду від 6 вересня.

Йдеться про нині активну закупівлю Національним банком робіт із будівництва власного основного центру оброблення даних на території Банкнотно-монетного двору у Києві. Очікувана вартість підряду становить 339 млн грн.

Процедура закупівлі перебуває на етапі подання пропозицій.

На початку лютого цього року Адміністративна колегія АМКУ з розгляду тендерних скарг за зверненням ТОВ «Подолжилбуд» зобов’язала НБУ внести зміни до тендерної документації в частинах:

  • Вимоги до машин для охолодження повітря (лише Schneider Electric), джерел безперебійного живлення та батарейних шаф (лише АРС), динамічного ротаційного джерела безперебійного живлення (лише Hitzinger), дизель-генераторної установки з каталізатором до неї (лише Cummins);

Сам замовник наполягав, що по кожному з пунктів є два і більше виробників, котрі можуть виготовити продукцію, що відповідають вимогам тендерної документації. Але при наданні АМКУ документів для підтвердження даної тези подав такі, що не відповідають вимогам, закладеним у тендерній документації в частині умов до листів на підтвердження можливостей двох і більше виробників виготовити певну продукцію.

  • Умови про надання учасниками документів, які видані або засвідчені виробниками обладнання (листи підтвердження, авторизаційні листи від виробників обладнання, авторизаційні листи від світового виробника);

Колегія встановила, що за таких умов, взяти участь у закупівлі зможуть лише ті суб`єкти господарювання, які мають договірні стосунки виключно з виробником, що є дискримінаційним по відношенню до інших суб`єктів господарювання.

  • Умови про надання учасниками документів, в яких повинні міститись посилання на сторінку офіційного сайту виробників обладнання, де розміщена технічна документація англійською/українською/російською мовою на відповідне обладнання.

За таких умов, резюмувала Колегія, взяти участь у закупівлі зможуть лише ті суб`єкти господарювання, які запропонують продукцію виробників, технічна документація на обладнання яких міститься саме на офіційних сайтах цих виробників.

Отож, тендерна колегія АМКУ визнала дані вимоги дискримінаційними та зобов’язала замовника внести зміни до документації у спірних частинах. Нацбанк не погодився із такими висновками, оскарживши рішення регулятора у судовому порядку.

Суд першої інстанції підтримав позицію Антимонопольного комітету.

Відзначимо, що Національний банк відхилив тендерну пропозицію «Подолжилбуду» на аналогічній закупівлі, що була оголошена на півроку раніше до нинішньої і зрештою не відбулась.

Тодішній тендер замовник відмінив на виконання рішення Тендерної колегії АМКУ.

Справа в тому, що із шести компаній, які проявили зацікавленість у тендері, замовник допустив до участі в аукціоні – лише трьох. Двоє – оскаржили в АМКУ рішення про допущення конкурентів. В результаті вийшло, що при об’єктивній оцінці тендерних пропозицій учасників до аукціону не мали б бути допущені учасники, яких замовник – допустив.

Відзначимо, як свідчать рішення замовника у межах відміненого тендера, до участі у конкурсі були допущені компанії, які прийшли з продукцією конкретних виробників, про яких якраз йшлося у скарзі «Подолжилбуду».