Охоронці Медведчука захопили 11 тисяч квадратів на Трухановому острові
18.09.2019   //   776 Переглядів

Соратники нардепа Віктора Медведчука з приватного охоронного агентства «Шторм» облаштували на Трухановому острові у Києві базу, перекривши доступ до Дніпра. Про це йдеться у розслідуванні Валерії Іванової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» (Bihus.info).

«Шторм» зайняв понад 11 тис кв м землі. Ділянка огороджена високим парканом, який  закриває доступ до берегу, до якого має право доступу кожен охочий. І це не єдине порушення законодавства. Труханів острів – рекреаційна зона. Тут заборонено зведення приватних споруд. Але на зайнятій ділянці знаходяться двоповерхова житлова споруда, спортмайданчик і брезентова палатка, на кшталт військової. На території – постійних рух, і щодня тут перебуває з десяток охоронців.

У Київській міській держадміністрації повідомили, що ділянка обліковується за районною громадською організацією «Клуб «Козак». Ще у 2014 р. ця ГОшка  намагалась через суд довести право власності на старі радянські споруди спортивно-оздоровчого комплексу, але суд у такому проханні відмовив, бо «Клуб «Козак» не зміг довести, що добросовісно заволоділа цим майном.

Крім того, директор департаменту земельних ресурсів КМДА Петро Оленич повідомив, що Київська міська рада нікому не надавала цю землю. Тобто, ніякого права на ділянку «Козак» мати не може.

Один з засновників РГО «Клуб «Козак» Юрій Палій. Це колишній працівник ТОВ «Інвестиційна компанія «Укркапітал», одного з найстаріших і найвідоміших активів родини Віктора Медведчука. Ще один засновник – Олександр Литвинов. Це екс-помічник давнього бізнес-партнера Медведчука, а нині і його однопартійця по «Опозиційній платформі «За життя», нардепа Григорія Суркіса.

Керує  РГО «Клуб «Козак» Ян Марченко. У минулому він – помічник нардепа Тараса Козака, однопартійця і бізнес-партнера Медведчука. Сам Марченко був співвласником щонайменше  4 агрокомпаній (ТОВ «Ландрас-агро», ТОВ «Тамаваровудекспорт», ТОВ «МБК агротехніка», ТОВ «Галицька аграрна компанія»), часткою яких у 2017 р. стала володіти дружина Медведчука – Оксана. Окрім того, згідно фінансовим звітам партій саме Марченко пожертвував політсилі «За життя» більше 1,5 млн грн. Але Віктор Медведчук так і не зміг пригадати ані громадської організації, ані її керівника.

Фірма «Шторм» належить соратникам Медведчука по його політичному руху «Український вибір» – Івану Бойченко і Віктору Чорному. Останній нині став однопартійцем Медведчука і разом з ним зайшов у парламент у складі ОПЗЖ. «Шторм» протягом останніх років займається охороною Медведчука, його дружини Оксани Марченко і цілого ряду їхніх об’єктів нерухомості по всій країні.

За словами самого Віктора Чорного, «Шторм» нині просто охороняє на Трухановому острові «якийсь об’єкт», назвати який він не може нібито через комерційну таємницю.

Журналісти Bihus.info також з’ясували, що «Клуб «Козак» допоміг Медведчуку на початку 2000-х отримати близько 10 га заповідної зони на березі Дніпра. Громадська організація попрохала гектари національного парку Білоозерський в Переяславі-Хмельницькому під свою статутну діяльність, в результаті десятки тисяч квадратів природоохоронного значення опинились у користуванні ТОВ «Терра-Інвест», яка належить Медведчуку. Потім фірма перепродала землю компанії біглого екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка «Голдвейн». Згодом там з’явилося угіддя «Хантер Хаус» з готелем, вертолітним майданчиком, власною церквою і приватним зоопарком.