Кропачов отримав в Окружному суді рішення про своє повернення на минулорічний конкурс по приватизації «Центренерго»
14.09.2019   //   732 Переглядів

Фонд державного майна повинен скасувати своє рішення про недопущення ТОВ «Укрдонінвест» до приватизаційного аукціону з продажу 78% акцій ПАТ «Центренерго». Таке рішення 9 вересня прийняв Окружний адміністративний суд Києва.

Якщо рішення судді Тетяни Шейко не буде оскаржене у Шостому апеляційному адміністративному суді, то ФДМУ повинен буде скасувати абзац другий пункту 1 наказу  від 10 грудня 2018 року №1558.

«Укрдонінвест» Віталія Кропачова подав позов у травні 2019 року.

ФДМУ не допустив до участі в конкурсі фірму «Укрдонінвест» за відсутність виписки з ЄДРЮО і довідки про включення у ЄДРПОУ. Крім того, члени робочої групи дійшли висновку, що в пакеті конкурсної документації відсутні відомості про джерела надходження коштів ТОВ «Краснолиманське», яке відповідно до договору від 21 листопада 2018 року №21/11 зобов`язується надати поворотну фінансову допомогу «Укрдонінвесту» у сумі 6 млн грн.

Також ФДМУ не допустив тоді до конкурсу «Нафтобітумний завод» (Білорусь) через інформацію від СБУ про пов’язаність компанії з російською «Роснєфтью», що знаходиться під санкціями України за військову агресію Росії.

«Укрдонінвест» подало на конкурс витяги з ЄДРЮО і ЄДРПОУ. Окрім цього фірма подала витяги з реєстрів на компанії «ВБ нерухомість», «Об`єднана вугільна компанія», «Сані Україна», «Краснолиманське», «Енерго-Інвестгруп», Асоціації «Фінансових, промислових та торгівельних підприємств «Донбаський розрахунково-фінансовий центр», «Центральна збагачувальна фабрика «Росія», «Центральна збагачувальна фабрика «Україна», до яких має відношення.

Суд вирішив, що умовами конкурсу вимагався один документ «Довідка», а фактично мали надаватись «Відомості», – уповноважені особи робочої групи зобов`язані були або ж усунути невідповідність у вимогах до конкурсної документації, або ж скористатись правом, визначеним пунктом 6.13 Положення.

Суд також погодився з тим, що конкурсна документація не зобов’язувала «Укрдонінвест» розкривати джерела походження 6 млн грн від «Краснолиманської».

Нагадаємо, у липні ЗМІ повідомили, що екс-директор ТОВ «ДРФЦ» Віталій Бєляков з початку липня став новим неофіційним куратором вугільної галузі, змінивши у цій власника  Віталія Кропачова, якого за часів Порошенка називали «смотрящим» за вуглепромом від імені Ігоря Кононенка. Ініціатором заміни смотрящих став Ігор Коломойський, а підприємства групи «Приват» почали співпрацю з державним ПАТ «Центренерго», купуючи у нього дешеву електроенергію і продаючи йому дороге вугілля.

У серпні АМКУ після річного зволікання прийняв рішення про штраф ТОВ «Доненергоекспорт» та ТОВ «Тріалтрейд» з групи Кропачева за розіграш тендеру 2017 року.