«Зоряному» добудували три поверхи як «антресолі», щоб не отримувати дозволи (фото)
11.09.2019   //  

Після реконструкції у 2019 році кінотеатр «Зоряний» на вул. Московській, 31/33 у Києві зріс на три поверхи. При цьому забудовник не отримував дозвільних документів на це будівництво. Про це свідчать дані ДАБІ та КМДА.

Кінотеатр «Зоряний» станом на 10 вересня 2019 року. Фото: Наші гроші

У квітні цього року Департамент містобудування КМДА видав ТОВ «Фуд Ріелті» містобудівні умови та обмеження на проведення реконструкції кінотеатру «Зоряний» під адміністративну будівлю та збереженням функції кінотеатру. Граничну висоту об’єкту визначено на рівні 27 м. А також вказано, що проектування має вестися в межах власних приміщень (4284,2 кв м) та існуючих фундаментів будівлі.

Містобудівні умови та обмеження на реконструкцію кінотеатру «Зоряний», які Департамент містобудування КМДА видав 12 квітня 2019 року

 

У липні «Фуд Ріелті» надіслало до столичного ДАБІ повідомлення про початок будівельних робіт. Фірма по вказаних документах проводить «реконструкцію нежитлових приміщень» першого, другого і третього поверхів будівлі «з влаштуванням антресолі».

У липні цього року ТОВ «Фуд Ріелті» повідомило ДАБІ про початок реконструкції кожного поверху кінотеатру окремо з влаштуванням на них антресолей

 

Відповідно до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, антресоль – це майданчик, що займає верхню частину об’єму приміщення житлового, громадського чи виробничого будинку, призначена для збільшення його площі, розміщення допоміжних, складських та інших приміщень. Тобто, відповідно до того, що заявила «Фуд Ріелті», вона мала вбудувати «напівповерхи» в існуючій будівлі «Зоряного» в межах першого, другого і третього поверхів.

Однак, натомість фірма добудовує три нових поверхи до вже існуючих трьох. А для такої добудови «Фуд Ріелті» мала би вже провести інші дії: замість просто повідомлення ДАБІ про виконання незначних робіт, вона повинна була би розробити проект перебудови будівлі кінотеатру, провести його експертизу та отримати дозвіл ДАБІ на будівельні роботи.

У серпні ДАБІ зареєструвало декларації про готовність вказаних об’єктів.

Дані офіційного сайту ДАБІ

 

Втім, будівельні роботи наразі продовжуються.

Зауважимо, що у ході реконструкції загальна площа будівлі зросла з 4,3 тис кв м до 10,6 тис кв м. При цьому, де-факто будівництво додаткових поверхів ще триває, але держава офіційно вже визнала право власності на фізично ще не існуючі нові площі, про що свідчить реєстрація прав власності на будівлю вже з новими показниками.

Дані з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

 

За даними Київради, за проведення реконструкції кінотеатру «Зоряний» на понад 6 тис кв м «Фуд Ріелті» сплатило столиці 981 тис грн пайової участі у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Києва.

Як свідчать дані сайтів оренди нерухомості, приміщення в будівлі кінотеатру «Зоряний» виставили для пошуку орендарів.

ТОВ «Фуд Ріелті» зареєструвало право власності на будівлю кінотеатру «Зоряний» у 2016 році. І у 2017 році передало її в іпотеку ТОВ «КУА «Система капітального інвестування», позичивши 3,2 млн грн.

ТОВ «Фуд Ріелті» було створене у 2016 році компанією «Кінотеатр «Зоряний», керівниками якої донедавна були т.зв. «завгосп Януковича» Андрій Кравець і його дружина Марина Пелих. У 2017 році новими засновниками «Фуд Ріелті» стали ТОВ «КУА «Система капітального інвестування», яке діяло діє від власного імені, за рахунок та в інтересах ПВНЗІФ «Третій інвестиційний фонд СКІ», та Віктор Шустер, бізнес-партнер по будівельній компанії «Київбудмонтаж» депутата Київради Миколи Негрича, зятя екс-очільника «Київміськбуду» Михайла Голиці. Шустер був помічником екс-нардепа від НФ Максима Полякова.

З 2018 року засновником «Фуд Ріелті» є ТОВ «Предіум Істейт», засновником якого є кіпрська компанія «Бардула Холдінгз Лтд», кінцевими власниками якої значаться два кіпріоти. Керівником «Фуд Ріелті» є Олена Барбашова.

Основним власником ТОВ «КУА «Система Капітального Інвестування» є кіпрська компанія «Валдез Лімітед» (Valdeze Limited), засновником якої вказаний кіпріот. Разом із фондами «Генезис» та «Медісон» нардепа від ОПЗЖ Вадима Столара вони є засновниками ТОВ «Укржитлобуд», яке торік отримало вихідні дані на забудову парковки біля «Палацу «Україна» у Києві.