Фірма, якій АРМА передала Херсонську нафтоперевалку, нібито сидить у закритому офісі в магазині косметики
10.09.2019   //  

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) передало Херсонський нафтоперевалочний комплекс в управління ТОВ «Вествайт Трейд», яке не має постійно діючого офісу.

Про це йдеться в матеріалі Миколи Топалова для «Економічної правди».

До зміни влади в Україні в 2014 році нафтоперевалка належала групі «СЄПЕК» Сергія Курченка. Після його втечі комплекс було арештована в рамках кримінальної справи про махінації з імпортним паливом. А восени 2014 року рішенням Приморського райсуд Одеси перевалку було націоналізовано, вона перейшла в управління державного «Підприємство із забезпечення нафтопродуктами», що напряму підпорядковується Міністерству енергетики.

26 липня рішення Київського районного суду Одеси було змінено зберігача Херсонської нафтоперевалки на користь АРМА. Після цього АРМА уклала угоду на п’ять років з новим управителем – ТОВ «Вествайт Трейд». За версією АРМА, угоду було укладено за результатами конкурсу. Жодних публічних повідомлень про проведення конкурсу на сайті агентства не було, хоча зазвичай воно такі події анонсує заздалегідь. В агентстві заявили, що потенційні управителі «мали змогу дізнатися про конкурс із рішення Одеського суду, який був доступний в Єдиному реєстрі».

Компанія «Вествайт трейд» була створена у жовтні 2018 року. Нині її засновником і директором значиться В’ячеслав Авершин. Фірма зареєстрована Великій Васильківській у Києві.

Компанія, що управлятиме нафтоперевалочним активом, який щороку генерує десятки мільйонів гривень, ділить офісне приміщення з інтернет-магазином «Все для манікюру та краси», кав’ярнею, копіцентром, хімчисткою та сервісом, який ремонтує «все, що вмикається в розетку». Співрозмовник видання сказав, що фірма фіктивна, її відвідують дуже рідко.

Офіс ТОВ «Вествайт трейд», де назва фірми написана з помилкою через «Д»

 

Єдиний дозвільний документ, який є у підприємства – це ліцензія на здійснення оптової торгівлі пальним без місць торгівлі.

Крім «Вествайт трейд» на сайті АРМА до переліку фірм, які можуть здійснювати управління, наприклад, нафтоперевалочним комплексом, занесено ТОВ «Карпат-еко» Вадима Таценка. Основним видом діяльності останньої зазначена оптова торгівля пальним у спеціалізованих магазинах.

Від «Наших грошей»

44-річний В’ячеслав Якович Авершин прописаний в Остері Чернігівської області. В одному будинку з ним був прописаний Ігор Якович Авершин. Людина з таким ПІБ очолює «Імпорт транс сервіс», що належить власникам групи «Континіум» (ТМ «WOG») Степану Івахіву, Сергію Лагуру та дітям покійного Ігоря Єремеєва – Роману та Софії.

Нині Івахів народний депутат, який входить до депутатської групи «За майбутнє». До цієї ж групи входить і нардеп Ігор Палиця, один з представників групи «Приват».

Зміну власника «Вествайт трейд» на Авершина та зміну діяльності фірми з торгівлі товарами на торгівлю паливом проект «Opendatabot» відобразив 22 квітня – на наступний день після другого туру президентських виборів.

Договір АРМА з «Вествайт трейд» передбачає отримання щомісяця управителем 20% доходу від управління. За даними видання Enkorr, дохід Херсонської нафтоперевалки минулого року склав 27,78 млн грн.