Дорожники докинули одеситам і туркам на субпідряді у «Альткому» 1,3 мільярда на маріупольську трасу
10.09.2019   //  

Служба автомобільних доріг у Запорізькій області 5 вересня уклала дві угоди з ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» про додаткові послуги з поточного середнього ремонту автодороги Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь на загальну суму 1,33 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У липні 2017 року «ШБ «Альтком» виграв два підряди щодо ремонту вказаної траси на відрізку км 573+089 – км 647+089 довжиною 74 км загальною вартістю 1,02 млрд грн.

Нині ж додаткові послуги замовили за переговорною процедурою в того ж постачальника для сумісності з уже наданими послугами. В обґрунтуванні замовник заявив, що під час ремонту знадобилися непередбачені проектом додаткові послуги та зміни конструктиву для покращення якості та надійності. Вони технологічно пов’язані з послугами, раніше наданими «Альткомом», який продовжує ремонт і чия техніка знаходиться на об’єкті.

При цьому в одному договорі вартістю 807,16 млн грн. субпідрядником вказане ТОВ «Автомагістраль-Південь» з обсягом робіт 63%, а в іншому договорі вартістю 526,92 млн грн. – ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» з обсягом робіт 88% ціни підряду.

Як і раніше, підсумкові відомості ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів із ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Державна аудиторська служба України 29 серпня почала моніторинг обох нинішніх переговорних процедур на підставі виявлені нею ознак порушення законодавства.

Гарантійний строк на бар’єрне огородження і знаки типу 2 становить 10 років, на основу дорожнього одягу – 8 років, на знаки типу 1 – 7 років, на асфальтобетонне покриття – 3 роки, на розмітку фарбою – півроку, а розмір забезпечення виконання договору – 1%.

На заробітну плату та прибуток піде менше ніж по 1% загальної вартості підрядів.

«Альтком» належить голландській фірмі «Альтком Б.В.» компанії «Altcom Global N.V.» із Нідерландів і донецького ТОВ «Фінансово-промислова група «Альтком» Олександра Тісленка і Сергія Павлічєва. Основні тендерні перемоги групи «Альтком» припали на період, коли підготовку до Євро-2012 курував віце-прем’єр Борис Колесніков.

Джерела «Наших грошей» вказували, що український «Онур», який заснували Онур Четінджевіз, Ісхан Четінджевіз з Туреччини і львів’янин Олег Фаріон, нібито вже не має стосунку до турецької фірми «Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Tic. ve Sanayi A.S», а потрапив під вплив тепер уже колишнього першого заступника голови фракції «БПП» Ігоря Кононенка. Тому турецькі «родоначальники» повернулись на український ринок турецькою юрособою.

За вартістю отриманих від українських замовників дорожніх підрядів, турецький «Onur» і український «Онур» зайняли відповідно друге і третє місця у Топ-10 за 2018 рік.

Одеська «Автомагістраль-Південь» місцевих жителів Олега Наливанного і Валерія Короткова очолила вищезгаданий Топ-10 дорожніх підрядників у минулому році.