Богдан допоміг російським військовим відсудити $400 мільйонів в українських платників податків
30.08.2019   //   1493 Переглядів

За часів Януковича Андрій Богдан, будучи представником Кабінету Міністрів в суді за позовом Міноборони Росії до українського уряду та казначейства, долучив до справи листи про нібито держгарантії повернення боргу компанії «Єдині енергетичні ресурси України» за отриманий російський газ в сумі 3,11 млрд грн.

Про це йдеться в відеоблозі Данила Мокрика для «Bihus.Info».

В 2011 році Служба безпеки України почала розслідувати справу про вчинення замаху на розкрадання коштів державного бюджету шляхом покладання на Кабінет Міністрів зобов’язань компанії «ЄЕСУ». В 1995-1997 року компанію очолювала Юлія Тимошенко, проти якої після зміни влади в 2010 році було відкрито кримінальну справу через укладені за рік до цього газову контракти між російською компанією «Газпром» та ПАТ «Нафтогаз України».

Саме після оголошення СБУ про розслідування діяльності «ЄЕСУ» Міністерство оборони РФ подало господарський позов. В ньому росіяни стверджували, що в 1996 році компанія Тимошенко поставляла газ в Україну в обмін на будматеріали, але не виконала свої обіцянки, через що утворився борг в $400 млн. Повернення цього боргу нібито гарантував український уряд Павла Лазаренка.

В суді інтереси українського уряду представляв юрист Андрій Богдан. Господарський суд м. Києва, де розглядався позов, затребував Кабмін надати установчі документи «ЄЕСУ». Але Богдан додатково до цього приніс незатребувані суддею матеріали. А саме листи Павла Лазаренка російському прем’єр-міністру Віктору Черномирдіну, у яких український прем’єр надав свої особисті гарантії. Після цього Міноборони Росії долучило ці матеріали до свого позову.

На підставі цього суддя Анатолій Івченко прийняв рішення, яким зобов’язав повернути борг, суму якого на той час було названо в 3,11 млрд грн., пізніше це рішення суду першої інстанції підтвердили інші суди.

Після втечі Віктора Януковича та його оточення Генеральна прокуратура встановила, що в справі ЄЕСУ суди отримували вказівки української влади приймати рішення на користь росіян для кримінальної справи Тимошенко. ГПУ підготувала  підозру судді Анатолію Івченко за прийняття завідомо неправосудного рішення, але вона не підписана керівництвом прокуратури.

Від «Наших грошей»

В 2012 році суд прийняв рішення на користь Міноборони РФ на підставі копій листів Лазаренка, які були засвідченні Головним слідчим управлінням Служби безпеки України та додані до матеріалів справи представником Кабміну. При цьому, огляд їх оригіналів в судовому засіданні не здійснювався, оскільки учасники процесу жодних заперечень щодо їх дійсності не заявляли.

В 2014 році українські суди встановили, що уряд України не гарантував Міністерству оборони РФ виплатити борги «ЄЕСУ». Державна архівна служба України у жовтні 2013 року повідомила, що цих листів Лазаренка на адресу тодішнього прем’єра Росії Віктора Черномирдіна не виявлено, а їх вилучення з архіву на вимогу правоохоронних органів, знищення, надсилання іншим установам не проводилося.

На основі нового факту суд переглянув справу і залишив позов без задоволення.