«УЗ» за 22 мільйони купила коштовне вугілля від «порошенківця» і доньки фігурантки справи проти «Центренерго»
23.08.2019   //   493 Переглядів

Філія «Пасажирська компанія» АТ «Українська залізниця» 21 серпня за результатами тендерів уклала шість угод із ТОВ «Праймтехпостач» про постачання кам’яного вугілля на загальну суму 22,12 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч у підрозділи філії по Україні поставлять 5 700 т вугілля марки ДГКОМ (13-100) по 3 880 грн./т. Це на 18% дешевше від торішньої ціни для залізниці в 4 564 грн./т.

Проте, як і торік,  на інших тендерах воно значно дешевше. Так, нещодавно освітяни Андрушівської РДА Житомирської області замовили вугілля такої самої марки ДГКОМ (13-100) на третину дешевше – по 2 920 грн./т, а освітяни Борзнянської РДА Чернігівської області – його фактичний аналог марки ДГ (13-100) по 2 184 грн./т, що на 78% дешевше.

Переможець подав документи на продукцію ТОВ «Збагачувальна фабрика «Вугільний енергетичний комплекс» із Селидового зі статутним капіталом 1 тис грн. Ним керує кандидат у мери міста Гірник і член БПП Ігор Шостак, а володіє компанія «Europian Communications s.r.o.» (Чехія) Катерини Лисенко. Остання володіє ТОВ «Збагачувальна фабрика 105» сама і ТОВ «Глобал Ойл Лтд» з росіянином Олександром Єльцовим із Чехії та Василем Сваричевським. Її матері Тамарі Лисенко та Вікторії Остапенко належить ТОВ «Збагачувальна фабрика № 105», один із найбільших постачальників вугілля для ПАТ «Центренерго». У 2015 році ГПУ відкрила кримінальне провадження проти посадовців цієї фірми і «Центренерго» щодо купівлі суміші законно видобутого вугілля з вугіллям із копанок на окупованій території та виведення отриманих коштів через фіктивні фірми.

Також «ЗФ «ВЕК» і «ЗФ № 105» фігурують у справі щодо купівлі вугілля тюремниками.

Тамару Лисенко називали бізнес-партнером братів Клюєвих з експорту вугілля з України.

Гарантійний строк на вугілля становить рік, а забезпечення виконання договору – 5%.

Сума угод на 0,5% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 22,23 млн грн.

Київський «Праймтехпостач» заснований у червні 2018 року під назвою «Найнекс» киянкою Ольгою Чубенко і директором Юрієм Богомазом із-під Києва. Згодом фірму переписали під новою назвою на киянина Ігоря Петренка, а очолив її Олександр Калюжний зі Сватового. Ці двоє володіють київським ТОВ «Машагропром Лтд».

В одній кімнаті з «Праймтехпостачем» зареєстрована ціла низка юридичних осіб.

Переможець продав шахтам і ПАТ «Полтаваобленерго» кабелів на 120,20 млн грн.

Нині дорожчим конкурентом було столичне ТОВ «НВП Бізнес-Альянс» директорки Яни Коваль із Запоріжжя зі статутним капіталом 1 тис грн., причому ніхто з усіх чотирьох учасників не знижував ціну під час аукціону. Цей суперник зареєстрований у 2017 році під назвою «Ляшарзі» на Миколу Москаленка і ТОВ «Консоль Ленд» Тетяни Рибалко.

Дві фірми з нижчими на 1-16% цінами відхилили. ТОВ «Паливторг» подало прострочений дозвіл на продукцію,  а ТОВ «Вуглеторфзбагачення» не вказало в довідці декларацію про відповідність і генетичний сертифікат як документи, які будуть надані при поставці.