МЕРТ найняв «Ілляшев та партнери» для спору з ЄС про заборону експорту лісу-кругляку
20.08.2019   //   593 Переглядів

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України 15 серпня уклало угоду з АО «Юридична фірма «Ілляшев та партнери» про юридичні послуги на 1,81 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч адвокатське об’єднання забезпечуватиме захист прав та інтересів України в торговельно-економічній сфері у спорі України стосовно тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді (лісу-кругляка) з Євросоюзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами. З усіх коштів 1,80 млн грн. іде на 300 год. роботи по 6 тис грн./год. ($237), а 10 тис грн. – на накладні витрати.

Закупівлю провели за переговорною процедурою, бо вона пов’язана із захистом прав та інтересів України.

Нагадаємо, у 2015 році Верховна Рада України запровадила десятирічну заборону на експорт лісу-кругляку. На думку ЄС, така заборона порушує Угоду про асоціацію, тому в січні 2019 року він ініціював проведення з Україною консультацій щодо мораторію. ЄС погодився не ставити в якості умови фінансової допомоги Україні скасування мораторію на експорт ліса-кругляка. Натомість це питання вирішить спеціально створений арбітраж.

Засновниками АО «ЮФ «Ілляшев та партнери» є Михайло Ілляшев і депутат Київради Роман Марченко, а директором – Ірина Майорова.

Керівником міжнародної практики юрфірми є Олена Омельченко, яка у 2011-2014 роках працювала у МЕРТ і зараз є експертом громадської при Мінекономрозвитку.

Нагадаємо, що у вересні 2018 року партія «Самопоміч» виключила депутатів Київради Сергія Гусовського, Олексія Руденка, Сергія Харчука та Вадима Васильчука з членів партії за завдання значної шкоди репутації політичної сили. Вони голосували за рішення, що сприяли передачі земельних ділянок у власність родини депутата Романа Марченка.

Після цього фракція «Самопомочі» у Київраді саморозпустилася. До нової фракції «Самопомочі» увійшло двоє депутатів. Ще 17 депутатів увійшли до новоствореної групи «Київська команда». А ще троє, у тому числі Марченко, стали позафракційними.