«Укргазвидобування» на біржі замовило шотландській «прокладці» метанол за 71 мільйон
09.08.2019   //  

ПАТ «Укргазвидобування» 1 серпня за результатами електронних біржових торгів на ТБ «Українська енергетична біржа» уклало угоду з компанією «Petrochemical Systems L.P.» (Шотландія) про постачання метанолу на 2,56 млн євро, або 71,41 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До серпня 2020 року на умовах DAP поставлять 8 500 т технічного метанолу марки А за попередньою ціною 301 євро за тонну. Кінцева ціна буде розраховуватися за формулою:

Р = К * D – F, де

Р – ціна товару, в євро за одну метричну тонну;

К – середньоарифметичне між квартальним котируванням, що опубліковане виданням ICIS Methanol (Europe) у розділі Contract Price FOB Rotterdam  EUR/tonne та середньоарифметичним котируванням ICIS Methanol (Europe) у розділі SPOT PRICES FOB Rotterdam EUR/tonne, за місяць відвантаження;

D – диференціал, значення якого складає 1,06;

F – вартість транспортування товару по території України від станції прикордонного переходу до станції призначення, згідно тарифів ПАТ «Укрзалізниця» на дату підписання акту приймання передачі.

У квітні 2019 року «Укргазвидобування» замовило такий метанол у фірми «Socar Logistics DMCC» (ОАЕ) за попередньою ціною 309 євро за тонну. Проте вона не включала доставку по Україні, бо передбачалась поставка на умовах FCA Чорноморський паливний термінал.

У липні 2018 року «Укргазвидобування» замовило такий метанол на нинішніх умовах поставки у фірм «Petrochemical Systems L.P.» і «AGTG SA» (Швейцарія) за попередніми цінами відповідно 395 євро і 420 євро за тонну. Тоді диференціали були вищі – 1,13 і 1,12.

За даними сайту «ImportGenius», у квітні 2019 року ТОВ «Карпатсмоли» ввозило з Росії технічний метанол марки А по 7 602 грн./т, або 253 євро за курсом НБУ на дату прибуття.

Шотландська «Petrochemical Systems L.P.» зі статутним капіталом 1 тис фунтів стерлінгів створена у листопаді 2016 року. Тоді її учасниками були «Comet Admin Ltd» і «Westcity Admin Ltd». Підписи від усіх цих трьох компаній при реєстрації «Petrochemical» ставила мешканка офшорного Белізу – Tiffany Nicole Brown, на яку також заведено низку інших британських підприємств. Ця ж номінальна власниця є однією із бенефіціарів ТОВ «Компанія з управління активами «Ізі Лайф». На цю фірму з 2011 року записано 80% акцій ПАТ «Черкаський автобус», що раніше належало Петру Порошенку.

Порошенко володів «Черкаським автобусом» через корпорацію «Богдан». У 2009 році він віддав автомобільний напрямок бізнесу своєму давньому другу та партнеру Олегу Свинарчуку, який у 2011 році й переоформив автобусний завод на «Ізі Лайф» та офіційно вивів його зі складу корпорації «Богдан».

Після обрання Порошенка президентом України у 2014 році, Свинарчук змінив прізвище на Гладковський (по матері) і очолив Міжвідомчу комісію з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю, а згодом вже у статусі першого заступника Секретаря РНБОУ почав контролювати весь оборонно-промисловий комплекс. У свою чергу «Богдан» домовився із білорусами про спільне виробництво вантажівок МАЗ для української армії на іншому заводі у Черкасах. А на «Черкаському автобусі», який частково належить пані Браун з Белізу, збирають автобуси «Атаман» на агрегатній базі «Isuzu».

Детальніше – у статті «Європрокладки «Укргазвидобування» з плямами порошенківців».