«Укрзалізниці» поставляє запчастини нова фірма тренера, чиї попередні фірми «засвітились» у кримінальних справах
08.08.2019   //   615 Переглядів

Філія «Стрийський вагоноремонтний завод» «Укрзалізниці» 23 липня за результатами тендеру замовила ТОВ «Торгівельний дім Залізничник» запасні частини за 2,00 млн грн. Про це повідомляє «Zалізниця без корупції» з посиланням на дані системи «Прозорро».

До переліку запасних частин увійшли:

  • кришка кріпильна – 593 шт
  • кільце лабіринтне – 900 шт
  • корпус букси з лабіринтом – 150 шт

У тендері також брали участь ТОВ «Українська виробнича компанія Метал-мейк» та ТОВ «Інерлайн», чиї пропозиції були вищими – 2,43 млн грн. та 2,45 млн грн. відповідно. Очікувана вартість склала 2,46 млн грн.

«ТД Залізничник», «Метал-мейк» та «Інерлайн» не є виробниками зазначених запчастин.

ТОВ «ТД Залізничник» зареєстровано 10 місяців тому в Сумах по вул. Воскресенській, 9. Власником та директором фірми є Олександр Костюк, чоловік заступниці начальника одного з управлінь Сумської ОДА Ірини Даниленко, про що свідчить її декларація за 2018 рік. Сам Костюк вказаний тренером вільної боротьби на сайті Сумської регіональної федерації з вільної боротьби.

Олександр Костюк також володіє ТОВ «Рокадатрейд» та до 2017 р. був власником ТОВ «Формінвестгруп». Всі ці фірми активно торгували з вагоноремонтними заводами «Укрзалізниці».

За два роки свого існування (2017-2018 рр.) «Рокадатрейд» підписував контракти виключно з залізницею, їх сума склала 111 млн. грн., а «Формінвестгруп» із «УЗ» працювало до 2016 р. і отримало від неї 27 млн. грн.

Змінити власника та прописку «Формінвестгруп» довелось через відкрите у 2017 р. кримінальне провадження стосовно цієї фірми. Як встановили слідчі, «Формінвестгруп» організувало схему отримання коштів від «Укрзалізниці», поставляючи їй товари бувші у використанні по завищеним цінам.

У 2017 р. «Формінвестгруп» перестає постачати продукцію для залізниці, а на його місце приходить на чолі з Костюком «Рокадатрейд», яке два роки успішно постачало продукцію залізничного призначення. В подальшому і «Рокадатрейд» теж «засвітилось» у кримінальній справі, згідно з матеріалами яко, фірма, використовуючи підконтрольні та фіктивні підприємства, ухилилась від сплати податків на 4,4 млн грн.

«Цілком можливо, що даний факт змусив Костюка заснувати нову фірму ТОВ «ТД Залізничник», для зміни постачальника з чистою біографією», – пише «Zалізниця без корупції».

«ТД Залізничник» в своїй тендерній документації надає довідку про наявність працівників, де вказує три людини, серед яких: директор, бухгалтер та менеджер. А в довідці про наявність обладнання вказано лише орендований офіс, меблі та оргтехніка.

Від «Наших грошей»:

Згідно з даними «Прозорро», «ТД Залізничник» отримав перше замовлення від філії «Стрийський вагоноремонтний завод» щодо постачання запчастин 5 липня цього року. Сума склала 1,01 млн грн. Усього фірма поки виграла два тендера на загальну суму 3,01 млн грн., включаючи липневе замовлення за 2,00 млн грн.