За рік пайки для Нацгвардії від фаворита Міноборони подорожчали в середньому на 14%
02.08.2019   //   350 Переглядів

Військова частина 3078 Національної гвардії України 29 липня за результатами тендерів уклала дві угоди з ТОВ «Військсервіс-Волонтер» про закупівлю продуктів харчування на загальну суму 38,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч у військові частини по всій Україні поставлять власного виробництва:

  • 180 тис повсякденних наборів сухих продуктів за нормою харчування №10 по 150 грн., що на 11% дорожче за торішню ціну від цієї ж фірми для Нацгвардії у 135 грн.
  • 50 тис добових польових наборів продуктів за нормою харчування №15 по 220 грн. Це на 17% дорожче за торішню ціну від цієї ж фірми для Нацгвардії у 188 грн. і дорівнює торішній ціні посилених наборів із додатковою м’ясною стравою, сухофруктами, шоколадом, жувальною гумкою та безполум’яним нагрівачем їжі у 220 грн.

ТОВ «Текс Центр» домігся через АМКУ дозволу надавати довідку про добову виробничу потужність не лише від виробника, а й від його офіційного представника в Україні. Також воно скаржилося на закороткий строк для лабораторного дослідження партії товару, з якої переможець мав надати сім комплектів у якості зразків. На дату першої скарги це дійсно було так, тож адмінколегія наказала замовнику подовжити строк подання пропозиції, що той і зробив. Скаржник знову поскаржився на нестачу часу, однак його вже не підтримали після подовження строку майже на місяць. Зрештою він так і не взяв участь у торгах.

Переможець отримав підряди без конкуренції, бо більше ніхто не прийшов на торги, тому формальна економія відносно загальної очікуваної вартості закупівель дорівнює нулю.

Столичний «Військсервіс-Волонтер» належить директору Сергію Вітру, а підписантом є Володимир Анатолійович Скороходов (особа з такими ПІБ донедавна була головним спеціалістом з оборонно-мобілізаційної роботи Чугуївської міськради Харківської області). Компанія входить в одну групу з ТОВ «Геус-Групп», ТОВ «Ректан», ТОВ «Військторг», ТОВ «Продвсесвіт», ТОВ «Транс Логістик Центр» і ТОВ «Час мрій», яких у квітні 2019 року АМКУ оштрафував разом з іншими фірмами на 869,27 млн грн за змову на харчових тендерах армії на загальну суму 2,20 млрд грн. Раніше «Наші гроші» назвали групу «ГенералЄнакіївські» через зв’язки з вищим генералітетом Міноборони часів Михайла Єжеля і зв’язки з угрупуванням нардепа від Партії регіонів Юрія Іванющенка.

Після закінчення діяльності «Геус-Груп» місце цієї фірми в військових підрядах зайняла компанія «Військторг». У 2018 році і вона припинила вигравати тендери, а її місце зайняла пов’язаний «Військсервіс-Волонтер», яка наприкінці 2018 року отримала 70% підрядів Міноборони на 2 млрд грн. «Військсервіс-Волонтер» і «Військторг» фігурують в одному кримінальному провадженні, яке прокуратура з 2016 року веде за підозрою у несплаті податків. Перед рішенням АМКУ прокуратура і СБУ отримали судовий дозвіл на вилучення оригіналів документів, що стосувалися розслідування антимонопольників.

Виробничі потужності «Військсервіс-Волонтера» зареєстровані за тією ж адресою, котру раніше вказував «Військторг»: Рівненська обл., м. Дубровиця, вул. Залізнична, буд. 16-б.