Нацполіція обшукала фірму, пов’язану зі Столаром і Кушніром, стосовно «Victory V» біля цирку
29.07.2019   //  

Слідчі столичної Нацполіції у квітні цього року отримали в суді право тимчасового доступу до документів (інформації) з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні ТОВ «Расмус». Про це свідчить ухвала Шевченківського райсуду Києва від 12 квітня.

Суд надав слідчим право доступу до реєстраційних документів ТОВ «Расмус», а також до акту готовності до експлуатації від 21.12.2018 офісно-житлового комплексу (ЖК Victory V) на проспекті Перемоги, 5-Б та договору генпідряду і всієї документації на цю забудову. Ухвала діяла один місяць.

Доступ до документів слідчі отримали у рамках кримінального провадження, відкритого у лютому цього року за ст. 366 КК (службове підроблення).

Слідство встановило, що невстановлені службові особи ТОВ «Расмус» внесли неправдиві відомості до акту готовності об’єкта до експлуатації від 21.12.2018, на підставі якого, в подальшому 26.12.2018 Державна архітектурно-будівельна інспекція України видала сертифікат, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об’єкта проектній документації та підтверджує його готовність до експлуатації.

Втім, як встановили слідчі, станом на січень-лютий 2019 року на об’єкті будівництва по просп. Перемоги, 5-Б у Києві продовжувалися будівельні роботи.

Крім того, у лютому поліція зареєструвала кримінальне провадження за фактом загибелі працівника під час виконання будівельних робіт на вказаному об’єкті.

Замовником будівництва є ТОВ «Расмус», генеральний проектувальник – ТОВ «Терра Проджект», генеральний підрядник – ТОВ «Альфабуд Комплект».

Будівництво ведеться на ділянці площею 0,54 га. Цю ділянку у 2008 році Київрада продала за 8,7 млн грн ТОВ «Санні Холдінг», а згодом ділянка перейшла у власність «Расмусу». На час купівлі ділянки засновниками фірми «Санні Холдінг» були Яна і Михайло Столари – це батьки Вадима Столара, який у 2010-2012 рр був народним депутатом від Партії регіонів. Після 2014 року його почали називати «сірим кардиналом» столиці. Вадим Столар на останніх парламентських виборах балотувався по списку «Опозиційної платформи – За життя» Бойка-Рабіновича-Медведчука у прохідній частині списку (№11).

ТОВ «Расмус» було створене у 2013 році. Із 2013 по 2016 рр 50% у цьому підприємстві належало Вікторії Полухіній. З 2017 року і донедавна Полухіна була засновницею ТОВ «Магнат Будсервіс Лтд», власником і керівником якого зараз є батько Вадима Столара – Михайло Столар.

З 2016 року засновником ТОВ «Расмус» є кіпрська компанія «Асодрія Холдінгс Лтд», кінцевим власниками якої значаться громадянин Індії Кумар Кульдіп (50%) та Дмитро Мармуляк (50%) з Кременчука.

Дмитро Мармуляк у 2013-2016 рр був директором ТОВ «Проффайненс Груп», якого надалі замінила, ставши і засновником фірми, Лариса Криворучко – це дружина Володимира Криворучка. Разом із нинішнім головою правління ПАТ «ХК «Київміськбуд» Ігорем Кушніром у 2010 році вони стали депутатами Кременчуцької міської ради від Партії регіонів. Саме у Кременчуці Кушнір вибудував свою кар’єру.

ТОВ «Терра Проджект» пов’язане із колишнім заступником директора Департаменту містобудування КМДА, а нині власником девелоперської компанії SAGA Development Андрієм Вавришем, який є другом керівника Офісу Президента Андрія Богдана. Нещодавно Вавриш і Богдан презентували президенту Володимиру Зеленському проект перенесення Офісу до Українського Дому.