Зі зміною акціонерів «Київметробуду» ремонт станції «Святошин» здорожчав у півтора раза – до 230 мільйонів
21.07.2019   //   438 Переглядів

КП «Київський метрополітен» 15 липня уклало угоду з ПАТ «Київметробуд» про додаткові будівельні роботи із капітального ремонту станції «Святошин» Святошинсько-Броварської лінії на 76,40 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У січні 2018 року «Київметробуд» виграв підряд метрополітену на капремонт станції «Святошин» за 153,69 млн грн. Ціни матеріалів та обладнання не були опубліковані.

Під час демонтажу і визначення стану основних будівельних конструкцій виникла потреба у коригуванні проекту і додаткових будівельних роботах не більше, ніж на 50% вартості первинного договору. Тому нинішню закупівлю провели за переговорною процедурою.

Йдеться про архітектурно-будівельні, електромонтажні, спеціальні, слабкострумові роботи у вестибюлі №2 і виходах/переходах №4,7,8, монтаж ліфтів, декор, навігацію.

Підсумкова відомість ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Отже, загальна вартість капремонту зросла в півтора раза – до 230,09 млн грн.

Гарантійний строк на роботи складає десять років, а на обладнання й устаткування – п’ять років. Аванс 50% виплатять протягом 30 банківських днів після укладення угоди, а решту – протягом двох місяців після виконання робіт. На заробітну плату піде 8,15 млн грн., тобто 11% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 2% – 1,16 млн грн.

Поліція Києва веде розслідування проти службових осіб ПАТ «Київметробуд» і ПрАТ «Метробуд». Підставою для початку кримінального провадження у травні 2018 року стала заява акціонера «Київметробуду» і «Метробуду» про вчинення двома службовцями цих фірм дій, спрямованих на розтрату довіреного їм майна в особливо великих розмірах.

На 2 квартал 2018 року «Київметробудом» володіли ПрАТ «Вестінтро» (23%), ПрАТ «Інтровест» (23%), вірґінська «Vantaris Ltd» (23%), кіпрська «Berezania Holding Ltd» (15%) і домініканська «T&A Industries Ltd» (8%).

На думку слідства, керівник «Вестінтро» і «Інтровест» 20 квітня 2018 року без належних на те статутних повноважень відчужив їхні акції в «Київметробуді» на користь відповідно ТОВ «ІБК-Сервіс» і ТОВ «КСУ «Котломонтаж-23», які потім відчужили їх відповідно на користь британської «Contemporary Construction Systems Llp» і кіпрської «Catsana Ltd».

Так само «Метробуд» нібито незаконно відчужив на користь «Київметробуду» рухоме майно, у тому числі тунелепрохідні комплекси Wirth TB628H/EPB і Herrenknecht d635.

Після цього, як розповів потерпілий заявник слідству, відбулися загальні збори акціонерів «Київметробуду» і «Метробуду», на які його не допустили. Він стверджував, що вхід у приміщення по вул. Прорізна, 8 блокували озброєні особи кавказької національності.

На 1 квартал 2019 року «Київметробудом» володіють британська «Contemporary Construction Systems Llp» (23%), кіпрська «Catsana Ltd» (23%), вірґінська «Vantaris Ltd» (8%), домініканська «T&A Industries Ltd» (23%) і панамська «Sun Capital Private Foundation» (15%). Детальніше про нових акціонерів читайте тут.