Комунальна стоматологія на чолі з депутатом роздає улюбленому ФОПу підряди, порушуючи застосування переговорки
21.07.2019   //   195 Переглядів

Комунальна установа «Чернівецька обласна консультативна стоматологічна поліклініка» у 2016-2019 рр. уклала рекордні 43 договори на постачання різних матеріалів, інструментів та інших товарів з ФОП Світлана Кеца на загальну суму 3,85 млн грн. Про це пишуть «Закупівлі Чернівці».

Більшість сум договорів є незначними. Водночас, «Закупівлі Чернівці» з’ясували, що нерідко договори укладаються завдяки переговорній процедурі.

«Закупівлі Чернівці» проаналізували всю тендерну документацію, щоб встановити, чому матеріали для виготовлення стоматологічних конструкцій на суму 194 тис грн., чи стоматологічні інструменти та матеріали ортопедичного профілю на суму 516 тис грн. ніхто, окрім ФОП Кеца Світлана Петрівна, не хоче постачати закладу.

«І з’ясували, що у проекті договору заклад виставляє умову, що увесь предмет закупівлі продавець має поставити покупцю у 2-х денний термін. Важко уявити, щоб ця умова сподобалась/була реалістичною підприємцям з інших міст. Окрім того, ця дискримінаційна умова прямо порушує ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі»: принцип здійснення закупівель – відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель», – написали «Закупівлі Чернівці».

В травні 2019 року аудитслужба здійснила моніторинг однієї з 7 переговорних закупівель цього закладу на предмет правомірності використання переговорної процедури закупівлі стоматологічних інструментів у ФОП Світлани Кецу на суму 570 тис грн. В результаті моніторингу встановлено порушення законодавства в частині неправомірного обрання та застосування переговорки.

Стоматологічна поліклінніка прозвітувала 24 травня 2019 р., що порушення усунуто через зменшення вартості договору з 565 тис грн. до 54 тис грн. Однак, вже 18 червня, знову використовуючи переговорну процедуру, закупляє ці ж матеріали у ФОП Світлана Кецу за 516 тис грн.

«Закупівлі Чернівці» також з’ясували, що КУ «Чернівецька обласна консультативна стоматологічна поліклініка» обходить процедури публічних конкурентних закупівель, співпрацюючи з родичем  Світлани Кецу – ФОПом Віталієм Кецу. У 2017-2018 рр. заклад уклав без тендерних закупівель з цим підприємцем 36 договорів на суму 647 тис грн.

Комунальну установу «Чернівецька обласна консультативна стоматологічна поліклініка» очолює депутат облради від партії «Батьківщина», який є членом постійної комісії з питань охорони здоров’я, праці, соціального захисту населення та підтримки учасників АТО і членів їх сімей, Валентин Пріску.