Аеропорт «Жуляни» за передоплатою купив пожежний автомобіль MAN за 16 мільйонів
20.07.2019   //  

КП «Міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни) 15 липня за результатами тендеру замовило ТОВ «Компанія Тітал» пожежний автомобіль за 15,90 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До квітня 2020 року поставлять оплачений авансом аеродромний пожежний автомобіль важкого типу АА-12-150 на повнопривідному шасі MAN TGS 33.540 6х6 Євро 5 2019 року випуску. Він має цистерну на 11 тис л води, 1 320 л піноутворювача та 80 л вуглекислого газу, лафетний, бамперний і ручний комбінований стволи, ручний ствол-пробійник, насос та установку для покриття злітно-посадкової смуги піною. Гарантійний строк на пожежну надбудову становить півтора року, на шасі – два роки, а на цистерну – десять років.

За даними сайту «ImportGenius», у квітні 2019 року «Компанія Тітал» відправила ГП «Белаэронавигация» (Білорусь) аеродромний пожежний автомобіль важкого типу АА-12-150 на іншому шасі MAN TGS 33.440 6×6 з АКП вартістю 9,67 млн грн.

Ціна нинішньої угоди на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 16,00 млн грн.

Власниками «Тіталу» є киянин Павло Брицький і Петро Брицький, професор кафедри історії України Чернівецького національного університету. Ця фірма була засновником ТОВ «Дозор» разом із «Благодійним фондом сприяння державній пожежній охороні міста Києва» Ігоря Немировського і Анатолія Косара. Останній в 2003-2006 роках працював начальником Головного управління Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій в м. Києві. Пов’язані з його родичами фірми отримали ліцензії ДСНС на посередницькі послуги з передачі тривожних сигналів про пожежу. Із 2010 року він очолював Управління екологічної політики та техногенної безпеки Секретаріату Кабміну.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Промислова компанія «Пожмашина», зареєстроване біля Прилук Чернігівської області на створену в 2017 р. компанію «Гартек Груп Лтд» (Британія). Кінцевим бенефіціаром суперника є власник «Gartech Group Ltd» Сергій Авер’янов – депутат Чернігівської облради від Радикальної партії Олега Ляшка. Із червня 2015 р. по травень 2016 р. Авер’янов працював першим заступником нинішнього голови ДСНС Миколи Чечоткіна. Його помешкання обшукували в 2016 р. у зв’язку з тендером на поставку пожежної техніки, однак справа не потрапила до суду.

Директором є Олег Борщ, який у 2015 р. йшов у Чернігівську облраду від Радикальної партії, а підписантом – Валерій Іващенко, депутат Прилуцької райради від тієї ж партії.

Докладніше у матеріалі «Розплата з Ляшком».