Коломойський завів на місце вугільного смотрящего екс-менеджера Януковича
18.07.2019   //   1448 Переглядів

Віталій Бєляков

Екс-директор ТОВ «ДРФЦ» Віталій Бєляков з початку липня став новим неофіційним куратором вугільної галузі, змінивши на цій посаді власника ТОВ «Укрдонінвест» Віталія Кропачова. Ініціатором заміни в обхід Офіса президента став Ігор Коломойський, а підприємства групи «Приват» почали співпрацю з державним ПАТ «Центренерго».

Про це написав Дмитро Рясний в «Економічній правді».

Віталій Бєляков з 2010 року і до Майдану очолював ТОВ «ДРФЦ». Через цю фірму контролювалася діяльність вугільно-збагачувальних фабрик з групи Олександра Януковича. Джерела «ЕП» стверджують, що через конфліктне звільнення з «ДРФЦ» Бєляков є нев’їздним на територію бойовиків, останні роки переховувався в Криму, а його повернення ініціював Ігор Коломойський.

В підтвердження цих слів говорить зміна умов роботи ПАТ «Центренерго», що контролювалася командою Віталія Кропачова, якого називали «смотрящим» за ТЕК від нардепа Ігоря Кононенка. З 1 липня в.о. голови правління держпідприємства став Володимир Потапенко, а саме «Центренерго» в рамках нової моделі енергоринка почало укладати угоди з підприємствами групи «Приват». В цьому списку Нікопольський і Запорізький феросплавні заводи, та Покровський і Марганецький ГЗК.

Контрактна база “Центренерго” за резульатами торгів 5 липня

 

Також «Центренерго» відмовилося від вугілля ТОВ «Краснолиманска» Віталія Кропачова і готується налагодити нову схему постачання.

В свою чергу, керівництво державних вугільних об’єднань з червня приїздить на співбесіди до Бєлякова в його столичний офіс на вул. Ірининська 5/24. На початку липня Міненерго вугілля оприлюднило накази про заміну керівників вугільних об’єднань, що були підконтрольні Кропачову.

Підприємство Звільнений менеджмент Призначений менеджмент
         ПІБ        Куратор           ПІБ       Куратор
Центренерго Олег Коземко  

 

 

 

Віталій Кропачов

Володимир Потапенко  

 

 

 

Віталій Бєляков

Мирноградвугілля Юрій Корнєєв Олександр Зорін
Первомайськвугілля Олег Водоп’янов Анатолій Жиленко
Шахат

«Нововолинська №10»

Григорій

Бар

Анатолій Шульга
Укрвуглереструкту-ризація Валентин Кисельов Віктор Єрмаков
Волиньвугілля Андрій Пилипюк Андрій Венгрин Володимир Юрків

За даними «ЕП», заміна вугільного куратора вперше в історії України відбулася без участі центральної влади та без адміністрації президента (нині Офіс президента). На першому етапі бажанням Коломойського було позбавити впливу на галузь Ігоря Кононенка. Другий етап може означати приватизацію «Центренерго» опосередкованим шляхом через Віталія Хомутинника та Павла Фукса, які є бізнес-партнерами Коломойського по «Укрнафтбурінню».

Від «Наших грошей»

З кінця 2018 року власниками більшості боргів «Центренерго» стали ТОВ «Транснова» та ТОВ «Легіст Інвест», що підконтрольні екс-голові правління ПАТ «ХК «Енергомережа» Дмитру Крючкову. Нині він є фігурантом кримінального провадження Національного антикорупційного бюро України про виведення коштів обленерго через «ХК «Енергомережа». Весною Крючков був екстрадований з Німеччини, перед виборами він робив викривальні заявив щодо оборудок Кононенка та згадував його в якості бізнес-партнера тодішнього Петра Порошенка. При цьому Крючков зовсім не згадав братів Суркісів, з якими мав бізнес на обленерго.

Нині борг «Центренерго» перед «Баланс Груп» складає біля 60 млн грн. В грудні фірма подала позов до держпідприємства доплатити ще 1,03 млрд грн. інфляційних втрат з 2014 року.