Заробіток на Рибальському. Надкусить Тігіпко, з’їдять разом з Порошенком
12.07.2019   //   1018 Переглядів

Учора інформаційним стрічками пройшла шокуюча для нас новина від «Інтерфакс-Україна» про те, що Тігіпко заплатив $300 мільйонів Порошенкові-Кононенкові за «Кузню на Рибальському».

Новина нас шокувала, бо ми передбачали, що Тігіпко заплатить в десяток разів менше.

Саме кількість грошей мала стати лакмусовим папірцем, чи Тігіпко був у цьому випадку самостійним бізнесменом, чи ширмою для оборудок колишнього президента. Ми вважали, що ширмою, а відтак очікували мізерної оплати.

І все ж нервували ми дарма. Просто виявилось, що практично всі видання повикидали із новини «Інтерфаксу» те, що їм здалось малоцікавим. Повний текст знайшовся на «Бізнес.Цензорі», який чорним по-білому зафіксував: оплата за «Кузню на Рибальському» склала лише 10 мільйонів доларів, усю іншу суму – записали в боргові зобов’язання.

Так що наша версія, яка була викладена в минулорічному тексті «Будка на Рибальському» – підтвердилась. Оскільки той текст – великий, коротко викладемо його основну фабулу.

Суть схеми

Рибальський півострів – це 130 гектарів впритул до київського Подолу, тобто земля – спокуслива. Єдиний мінус: Генеральний план столиці забороняв її забудувати житлом. Однак після Майдану БППшна більшість Київради проголосувала за абсолютно незаконний дозвіл це зробити. Навздогін таке ж незаконне рішення прийняв Верховний суд.

Основну вигоду таке рішення мало принести бізнесменам Порошенкові і Кононенкові, чий завод «Кузня на рибальському» мав в оренді практично всі землі Рибальського. Об’єм вигоди – близько 300 мільйонів доларів ( у різних бізнес-моделях: від 100 до 500 мільйонів).

Принагідно. Малим бенефіціаром схеми став колишній чиновник КМДА і забудовник Андрій Вавриш, чиє оточення зараз активно йде в парламент від партії «Слуга народу».

Як не підставити патріотичного президента

Після реалізації основного етапу потрібно було придумати, як вивести з-під удару Порошенка. Річ у тому, що хоча його завод на Рибальському вже практично нічого не виготовляв, однак багато піарився на тому, що от-от почне створювати кораблі для українського флоту. Саме це дозволяло роками не платити оренду за сотню гектарів землі, оскільки Київрада постійно приймала рішення звільнити від оренди «підприємства суднобудування». Не зважаючи на те, що більшість цих гектарів – це банальна пустка.

Однак після того, як з’явився план забудови Рибальського, стало зрозуміло, що ніякою «Кузнею» тут в найближчій перспективі вже не пахне. І потрібно було пояснення, як в умовах війни патріотичний президент згорнув військове підприємство заради будівельної маржі.

Як прикрили тил

Рішення знайшли швидко. Бізнесмен Сергій Тігіпко оголосив, що купує «Кузню». Зі всіма землями, які вона орендує. Відтепер все виглядало чисто. Забудувати Рибальський і знести «Кузню» вирішив хто? Київрада. Власником «Кузні» зараз є хто? Бізнесмен Тігіпко. Жодних претензій.

Залишався єдиний нюанс. Річ у тому, що одномоментно заробити на Рибальскому – не виходить: занадто велика територія. Забудовувати її доведеться частинами з десяток років. Навіть якщо продавати право на забудову іншим фірмам.

І як переконати Тігіпка, якщо він звісно – бізнесмен, вкласти кількасот мільйонів доларів в настільки довготривалий проект та ще й, коли весь цей проект базується на чистому криміналі?

Вихід один: Тігіпко заплатить якусь невелику суму, а далі, кожен новий забудований квартал буде приносити гроші як основному бенефіціару, так і його представникові для широких верств населення. Зароблять 400 мільйонів? Значить 300 – Порошенкові, 100 – Тігіпкові. Зароблять 320 – поділять 300 на 20. Гадаємо, справжні проценти поділу є схованими в таких договорах, які важко знайти навіть під час обшуків ДБР.

Є ще третій варіант: якась чергова нова влада скасує всі незаконні рішення щодо забудови Рибальського. Що в такому випадку станеться з позичкою Тігіпка? Та нічого. Це ж не він особисто брав гроші, а кіпрська Ewins Limited, яка, як з’явилась, так і щезне. «Ну не змогла я» (с).

Хоча третій варіант – це з розряду фантастики. Поки що все йде за планом. До речі, якщо в «Інтерфаксі» шукати новини за словом «Кузня», то можна знайти веселі речі. Веселі вони, щоправда, лише візуально. А на практиці виглядають так: і за землю ми платити не будемо, бо ми – патріотичні суднобудівники. І забудуємо це все к бісу висотками.

Блог від: Олекса Шалайський