Через «чорних реєстраторів» майно перейшло до силовиків СБУ, прокуратури та поліції
10.07.2019   //  

6 травня «Наші гроші» опублікували матеріал «Віртуальний реєстратор для реальних афер». У ньому розповідали, як по документах безхатьки Світлани Янчук хтось вивчився на реєстратора Комунального реєстраційного підприємства «Реєстрація нерухомості та бізнесу»  і вчинив незаконні реєстраційні дії щодо низки активів: земель Міністерства оборони, майна приватних фірм вартістю до 100 млн. грн, гаражів у різних районах Києва.

Тепер справа отримала продовження у судовому реєстрі. Там з’явилася  ухвала від 30 травня 2019 року, якою суд на прохання прокурора Святослава Мазурика арештував 102 об’єкти нерухомості, щодо яких із ключа Янчук вчинялися реєстраційні дії.  Це майно визнане доказами в кримінальному провадженні.

Прокурор просив суд арештувати цю нерухомість, оскільки «об’єкти… на праві власності належать новим власникам на підставі протиправних дій, вчинених шахрайським шляхом, тобто набуті новими власниками в результаті вчинення кримінального правопорушення».

Оскільки ухвала містить реєстраційні номери об’єктів, через ці номери «Нашим грошам» вдалося встановити, що це за нерухомість та хто її власник. Ми дуже здивувалися, коли побачили список із працівників СБУ, прокуратури, поліції, інших державних структур чи органів місцевого самоврядування та їхніх родичів, який наводимо нижче.

На Петра Коваля, батька заступника прокурора регіону Військової прокуратури Центрального регіону України Ігоря Коваля оформлений гараж у Києві на вул. Соломії Крушельницької. У тому ж будинку, поряд із Ковалем, гараж оформив Костянтин Проскурко, якого кеш гугла знаходить як посадову особу Департаменту Господарського забезпечення Служби автомобільного транспорту Служби Безпеки України. Ще один гараж у цьому будинку оформив на себе Роман Носенко, теж співробітник ДЗЗ САТ  СБУ.

Земельна ділянка у с. Рожівка Броварського району Київської області зареєстрована на Катерину Невзорову – дружину колишнього прокурора прокуратури Київської області Олексія Невзорова.

Гаражний бокс у Києві на території кооперативу «Супутник» реєструвався на Юрія Шевченка. До 2017 року чоловік працював заступником начальника департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції.

Олександр Пугач, який 2017 року подав декларацію військовослужбовця Управління Державної Охорони, оформив гаражний бокс у столичному кооперативі «Троянда» . У цьому ж кооперативі оформив бокс депутат Ірпінської міської ради Богдан Слюсаренко, а також учасник ГО «Громадська рада Коцюбинського» Іван Лизун.

Гаражний бокс, також у «Троянді» , зареєстрований на Геннадія Філоненка. Людина з таким ПІБ значиться в декларації працівниці університету Державної фіскальної служби Ольги Філоненко.

Гараж на столичній вулиці генерала Потапова записаний на Руслана Христича, який реєструвався за однією адресою із Олексієм Вязмітіним –  інспектором Управління патрульної поліції в Києві. Також Христич та Вязмітін реєструвалися співзасновниками ГО «Рубіж» .

Будівлю салону з продажу автомобілів та запчастин із виробничо-складськими приміщеннями записано на ТОВ «Аис Транс Авто» . У Єдиному реєстрі юросіб бенефіціаром компанії значиться Марія Чатзіантона, утім, група компаній «АІС»  пов’язана з  нардепом від партії «Відродження» Дмитром Святашем та екс-нардепом від Партії регіонів Василем Поляковим. На бізнес-партнера матері Святаша Олега Шаблатовича через ПП фірма «Сандра-Інтернешнел»  перереєстровано салон-магазин в Одесі, а через ТОВ «Опус Плюс»  – склад у Кременчузі Полтавської області та СТО у Запоріжжі.

Машиномісце у Києві на вулиці Десятинній зареєстровано на Світлану Дубову. Це – дружина екс-нардепа Олександра Дубового, у якого до втечі з України мешкав Сергій Курченко. Цікавий нюанс – естонська фірма Дубових «UAB «EuroLegal Partners» переказала 1,2 млн. грн за нерухоме майно Олегу Шепіті, який до кінця 2018 року працював першим заступником начальника Адміністрації з питань розвитку пенітенціарної системи ДКВС Міністерства юстиції.

Нежилі приміщення та машиномісце у Києві в тому ж будинку на вулиці Десятинній зареєстровані на екс-депутата Київради Ірину Косіченко.

Також суд арештував 4 квартири і два нежилих приміщення на столичній вулиці Андріївський узвіз, 9В, історію переходу прав власності на які «Наші гроші» вже описували. У зміні власника цього активу брав участь Фаріт Качкуров – чоловік, який фігурує у рейдерстві «Братського маслопресового заводу» та значиться головою комісії з припинення фірми «Хелсі»  замголови «Народного фронту»  Сергія Пашинського. Дочка Фаріта Качкурова Анастасія Качкурова стажувалася в одному з управлінь Міністерства юстиції, про що донедавна свідчили дані сайту Work.ua. Після публікації новини «НГ» інформацію з сайту потерли, але файл у нас лишився.

Зі списком власників решти арештованих активів, щодо яких від імені безхатьки Світлани Янчук проводили реєстраційні дії, можна ознайомитися за цим посиланням. Якщо серед них пізнаєте працівників СБУ, прокуратури тощо – напишіть нам.

 

Аліна Стрижак, «Наші Гроші»