Компанії Іванова не вдалося через суд змінити призначення землі під насосною станцією, яку перебудували під маєток (фото)
03.07.2019   //  

Суд відмовився зобов’язувати Головне управління Держгеокадастру у м. Києві змінити цільове призначення ділянки 0,8 га на вул. Лісничій, 58 (Жуків острів) із земель водного фонду на землі рекреаційного призначення. Про це свідчить постанова Шостого апеляційного адмінсуду від 24 червня.

У 2004 році Київрада вирішила передати Акціонерному товариству «Нелгілін» в довгострокову оренду ділянку площею 0,80 га для експлуатації та обслуговування будівель і споруд насосної станції на вул. Лісничій, 58 (Жуків острів) у Голосіївському районі м. Києва. 16.08.2005 сторони уклали договір оренди на 15 років.

У 2015 році АТ «Нелгілін» продав компанії «ІК Бетайлігунгсфервальтунгс АГ» два об’єкти нерухомості: комплекс відпочинку, реабілітації та спорту площею 2576,70 кв м (Київ, вул. Ліснича, 58А) та нежилу будівлю площею 375,9 кв м (Київ, вул. Ліснича, 58К).

Наприкінці 2017 року компанія «ІК Бетайлігунгсфервальтунгс АГ» звернулася до ГУ Держгеокадастру у м. Києві із заявою внести зміни до держкадастру, а саме: присвоїти ділянці 0,8 га код цільового призначення «для будівництва та обслуговування об`єктів рекреаційного призначення» замість існуючого коду «водогосподарських підприємств». У Держгеокадастрі компанії відмовили.

Тоді компанія звернулася до суду. У березні Окружний адмінсуд Києва, а у червні і Шостий апеляційний адмінсуд у задоволенні позову «ІК Бетайлігунгсфервальтунгс АГ» відмовили.

Суди вказали, що нинішнє цільове призначення ділянки відповідає тому, для чого ділянка передавалася в оренду у 2004 році – вона є землею водного фонду для обслуговування насосної станції.

Крім того, «землі водного фонду» і «землі рекреаційного призначення» – це окремі категорії земель. А відповідна зміна цільового призначення потребує розробки проекту землеустрою, погодженого та затвердженого в порядку, передбаченому Земельним кодексом.

Зауважимо, що у 2017 році у Київраді було зареєстровано проект рішення про розірвання договору оренди з АТ «Нелгілін», однак він досі не розглянутий, а знаходиться на розгляді постійних комісій ради. Підставою для розірвання оренди названо нецільове використання ділянки.

Нагадаємо, на вул. Лісничій, 58 (Жуків острів) насосної станції вже давно не існує – на її місці збудовано маєток з допоміжним приміщенням. У 2009 році розпорядженням КМДА назву «споруди насосної станції» змінили на «комплекс відпочинку, реабілітації та спорту», що у 2016-му суд визнав протиправним.

Маєток на вул. Ліснича, 58 у Києві. Фото Тетяни Чорновол, 2010 рік

Представництво естонської компанії AS «Nelgilin» пов’язували із екс-нардепом від Партії регіонів, забудовником Василем Хмельницьким.

Бенефіціарним власником австрійської компанії «ІК Бетайлігунгсфервальтунгс АГ» (IK Beteiligungsverwaltungs AG) є бізнес-партнер Хмельницького – Андрій Іванов.

Насосна станція, яку перебудували у маєток з басейном і спортмайданчиком

Поруч 3,2 га на вул. Лісничій, 58 (літ. «В», «Г», «Д», «Е», «Ж», «З») перебувають в оренді ТОВ «Дельта-Буд-Технологія», кінцевим бенефіціаром якого є Василь Хмельницький, для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення.