Чиновники віддали улюбленцю 130 мільйонів на ремонт доріг, двічі відхиливши пропозицію скандального «Полтавабудцентр»
03.07.2019   //   412 Переглядів

Управління ЖКГ виконавчого комітету Полтавської міської ради 24 червня за результатами тендеру замовило ТОВ «Асфер Груп» послуги з поточного ремонту дорожнього покриття та тротуарів вулиць міста Полтави за 129,98 млн грн. Про це написала Дарина Синицька у «Полтавщині».

Процедура проведення закупівлі була оголошена у березні, тривала понад три місяці й була під загрозою зриву. Під час аукціону УЖКГ відхилило найнижчу цінову пропозицію одного з трьох учасників — ПП «Полтавабудцентр», яке на той час вже ремонтувало ділянку траси Київ-Харків у межах Полтави, у якості субпідрядника. Інші два учасники аукціону — ПП «Будгарант-7» та ТОВ «Асфер груп» – не могли бути конкурентами, оскільки мають договори субпідряду між собою та постійно підігрують один одному на великих та малих тендерах.

«Полтавабудцентр» поскаржилося на відхилення їх пропозиції до Антимонопольного комітету України. Того ж дня на стоянці згоріла частина техніки, яку використовували під час ремонту траси. Керівництво компанії заявило, що підозрює підпал, бо воно не дає «відкатів» замовникам робіт.

23 травня АМКУ зобов’язав управління ЖКГ скасувати рішення щодо відхилення пропозиції «Полтавабудцентру» та про визнання переможцем одного з найбільших місцевих підрядників «Асфер Груп».

4 червня тендерний комітет УЖКГ виконав вимогу АМКУ і того ж дня повторив процедуру. Пропозицію «Полтавабудцентр» вдруге відхилили — тепер через відсутність додаткового договору, на підставі якого компанії видали банківську гарантію. «Асфер Груп» знову визнали переможцем.

Вдруге відхилений учасник повторно подав скаргу до АМКУ. Але цього разу Колегія залишила її без розгляду через відсутність обґрунтування. Відповідне рішення було прийняте наступного для після затримання фактичного власника ПП «Полтавабудцентр» в приміщенні АМКУ у Києві.

Паралельно закупівлею зацікавилося й Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області. Фахівці провели перевірку і знайшли порушення.

Так, державні аудитори вказали УЖКГ на те, що у тендерній документації не вказано місце, де повинні бути надані послуги з поточного ремонту. Замовник лише зазначив «місто Полтава» і обсяг — 103Ю3 тис кв м. За висновком Держаудитслужби, таке формулювання унеможливлює отримання учасниками повної інформації щодо предмета закупівлі та створює передумови похибок при розрахунку ціни тендерної пропозиції.

УЖКГ зобов’язали виправити недоліки, тобто вписати адреси ремонтів. У разі неможливості внести зміни, комітет мав скасувати тендер. Судячи з даних ProZorro, вимогу держаудиторів проігнорували.

Як пояснив «Полтавщині» профільний заступник міського голови Полтави Олексій Чепурко, управління ЖКГ відправило Держаудитслужбі пояснення щодо відсутності переліку вулиць у документах. Воно, зокрема, містить посилання на Програму розвитку ЖКГ, котра має такий перелік. Питання має бути вирішено упродовж найближчих днів.

Договір врешті уклали із «Асфер Груп». Відповідно до документа, до кінця року підрядник має провести поточний ремонт 103,3 тис. кв м доріг і тротуарів, а також вкрити їх розміткою.

Видання з’ясувало, що ремонтувати дороги точно будуть на вул. Зіньківська (дві смуги від психлікарні до меж міста), а також вул. Пушкіна — на ділянці, де покриття зрізали ще 3 роки тому. Ці вулиці, як і решта подібних, вписані до відповідної Програми виконкому.

Від «Наших грошей»:

Засновником та директором ТОВ «Асфер Груп» є Володимир Тузенко. Фірма була створена у січні 2018 року і з того часу, згідно з даними «Прозорро», отримало підрядів на загальну суму 262,28 млн грн., основним замовником яких є Управління ЖКГ виконкому Полтавської міської ради.

19 червня у приміщенні Антимонопольного комітету працівники СБУ затримали фактичного власника ПП «Полтавабудцентр» Араіка Амірханяна.

За даними миколаївського активіста «Дорожнього контролю» Дениса Борисова, «в СБУ пояснили, что компании не только шли на сговор во время торгов, но и уклонялись от уплаты налогов».

Раніше повідомлялось, що Головне слідче управління СБУ вело справу про змову вже колишнього в.о. голови «Укравтодору» Олександра Харченка з Амірханяном та групою інших осіб щодо привласнення бюджетних коштів.

Голова АМКУ Юрій Терентьєв нагадав, що «Полтавабудцентр» є найбільш активним скаржником щодо публічних закупівель 2018 року.

На ринку ПП «Полтавабудцентр» довгий час вважали «тендерним тролем».

Підприємство неодноразово звинувачували в неякісному виконанні робіт, торік СБУ обшукала його офіс. Однак предметних звинувачень з арештами силовики до цього дня не висували.

ПП «Полтавабудцентр» – це компанія зі «статутником» 0 гривень, яка записана на Славіка Асланяна з Полтави. За контактним номером фірми знаходяться інші компанії, за номерами, вказаними у ЄДР – невідомі особи повідомляють про свою непричетність до «Полтавабудцентр». Керівник компанії Гарник Петросян, відомий як нинішній директор ТОВ «Миколаївбудцентр» Араіка Амірханяна.