Насалик звільнив директора шахти, як тільки той відмовився працювати через сусіда Кропачева
25.06.2019   //  

Олексій Райчев замінив Сергія Сівцова на посаді голови комісії реорганізації ДП «Шахта ім. Сургая». Про це йдеться у наказі міністра енергетики та вуглепрому Ігоря Насалика від 21 червня, копія якого є у розпорядженні «Наших грошей».

Райчев до 2018 року очолював ДП «ВК «Краснолиманська», у  пластах якого добуває вугілля ТОВ «Краснолиманське» Віталія Кропачева. Кропачева в останні роки називали «смотрящим» за вугільною галуззю від групі Ігоря Кононенка (БПП).

Міністр Насалик (БПП) звільнив Сівцова через кілька годин після того, як той уклав угоду на постачання вугілля державної шахти безпосередньому споживачу. За даними представника президента в Кабміні Андрія Геруса, До того шахта ім. Сургая постачала вугілля приватній фірмі-посереднику і мала борги по зарплатам перед шахтарями.

На початку 2019 року таким посередником було ТОВ «Шахтарськтранс». Про це свідчить рішення Красноармійського суду Донецького суду по справі про крадіжки вугілля. Громадянин на станції «Удачне» вкрав з поїзду п’ять мішків вугілля, яке відправляли з «Шахти ім. Сургая» для збагачення на «ПрАТ «ЦЗФ «Мирноградська», але при цьому власником вугілля було вказано ТОВ «Шахтарськтранс». Крадій отримав 4 місяці арешту.

Засновником ТОВ «Шахтарськтранс» є Віктор Медвєдєв, який прописаний у Торезі в одному будинку з Віталієм Кропачевим. Також Кропачову належить збагачувальна фабрика «Мирноградська», якій шахта ім. Сургая оплачувала збагачення вугілля. «Шахтарськтранс» у 2018 році був обраний постачальником вугілля для державного ПАТ «Центренрего».

Окрім поставок вугілля фірми Кропачева контролюють і тендери ДП «Шахта ім. Сургая». Зараз найбільшим тендерним переможцем є ТОВ «Сані Україна» (218,66 млн грн. у 2019 році). Раніше найбільші підряди отримувало ТОВ «Доненергоекспорт» (363,30 млн грн. у 2018 році). НАБУ вже два роки розслідує справу стосовно «Доненергоекспорта» та низки інших фірм з групи Кропачева по розкраданням на шахтарських тендерах.