Улюбленці ОДА за 110 мільйонів лататимуть дороги дорожчим асфальтом, ніж навіть у Кернеса
24.05.2019   //   380 Переглядів

Департамент ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА 23 квітня за результатами тендеру замовив ТОВ «Будінвест Інжиніринг» дорожніх робіт на 109,94 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На цей рік замовили поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання автодоріг місцевого значення загальною протяжністю 2 561 км, зокрема холодне фрезерування, ямковий ремонт, розмітку, прибирання, посипання протиожеледними матеріалами тощо.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, найбільшу суму в 21,63 млн грн. відведено на асфальтобетон щільний дрібнозернистий типу Б марки 1 модифікований неперервної гранулометрії (АСГ.Др.Щ.Б.НП.1) по 3 700 грн./т.

У травні КП «Шляхрембуд» Харківської міської ради замовило у ТОВ «Паркінг+» асфальтобетон щільний дрібнозернистий типів А-Б неперервної гранулометрії на бітумі модифікованому полімерами БМП по 2 350-2 500 грн./т, що в півтора раза дешевше.

Ще 21,19 млн грн. іде на якісь «аварійні роботи» в обсязі 800 шт. по 26 тис грн./шт.

Бітуми нафтові дорожні БНД-40/60, БНД-60/90, БНД-90/130 першого сорту на 2,64 млн грн. обійдуться у 30 тис грн./т.

У березні на тендері Управління розвитку та утримання мережі автодоріг області Луганської ОДА марки БНД-60/90 і БНД-90/130 першого сорту коштували 15 400 грн./т, що вдвічі дорожче. Так само нинішня ціна всіх бітумів для Дніпропетровської ОДА щонайменше вдвічі дорожча від цін імпорту іншої марки БНД-70/100 в 2018 році.

Гарантійний строк на розмітку полімерною стрічкою становить п’ять років, пластиком – три роки, фарбою – півроку, а на інші послуги з утримання – рік. На заробітну плату піде 8,76 млн грн., тобто 8% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 1% – 758 тис грн. Ціна угоди на 0,1% нижча від очікуваної вартості  закупівлі у 110,00 млн грн.

Зараз «Будінвест Інжиніринг» належить директору Дмитру Літнаровичу, але донедавна засновниками фірми були Віталій Баранніков та Аркадій Масарський. Останній свого часу значився засновником ТОВ «Енергія ТМ», яке ЗМІ пов’язували із братами Володимиром та Леонідом Дубинськими і бізнесменом та політиком Геннадієм Корбаном.

Ще раніше частка Масарського в «Будінвест Інжиніринг» належала Ірині Воробйовій, яка в 2015 році йшла в Амур-Нижньодніпровську районну в місті Дніпрі раду від партії «Наш край», будучи головним бухгалтером нині ліквідованого ТОВ «Спецкомунгосп». Тоді «Спецкомунгоспом» володіли Тетяна Щербатова і ТОВ «Дніпроуніверсал» Людмили Калмикової, позаштатної радниці Ігоря Коломойського на чолі Дніпропетровщини. У 2011 році серед засновників «Дніпроуніверсалу» була Вікторія Корбан, сестра Геннадія Корбана, екс-заступника голови Дніпропетровської ОДА при Ігорю Коломойському.

Єдиним конкурентом було дніпровське ТОВ «Ком+Транс» Анжели Горбенко, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Раніше Горбенко значилася засновницею ТОВ «Префінс», яким нині володіє та керує попередній засновник «Ком+Транс» Олександр Прялін. Свого часу фірма-суперник була зареєстрована по вул. Винокурова, 26 разом із ПрАТ «Мережа-сервіс». Тоді в них також співпадав номер телефону – (0562) 355153.

Зараз «Мережа-сервіс» належить Альберту Мерцалову. Однак першим директором та одним із засновників був Володимир Лисий – колишній заступник мера Дніпра, який очолював Департамент комунального господарства і капітального будівництва. У 2014 році його затримували за підозрою в розкраданні бюджетних коштів на тендерах.