Лікарі купили у Фісталів “швидкі” дорожче ніж за часів Януковича, бо додано ПДВ
20.05.2019   //  

(додано пояснення компанії “Автоспецпром”)

КУ «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (Запоріжжя)  за результатами тендеру 30 квітня уклало угоду з ТОВ «Автоспецпром» на поставку шести автомобілів швидкої медичної допомоги загальною вартістю 13,79 млн грн.

Про це пишуть «Наші гроші. Запоріжжя» з посиланням на дані системи «Прозорро».

Придбано автомобілі типу «В» на базі Peugeot Boxer. Вони оснащені ношами, вакуумним матрацом, пристроями фіксації різних частин тіла, портативним і стаціонарним киснем, електрокардіографом, тощо.

Ці автомобілі вже доставили в Запоріжжя на початку травня.

У 2017 році КУ «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» придбало у ТОВ «Автоспецпром» 19 автомобілів швидкої медичної допомоги типу В на базі Citroen Jumper. Вже у 2018 році було відкрито кримінальну справу за підозрою в постачанні несертифікованих автомобілів. Вказувалося, що «Автоспецпром» придбало вантажні автомобілі, тобто не пристосованими для перевезення у кузові людей. Потім фірма переобладнала їх під спеціальні медичні автомобілі та отримала сертифікати відповідності. Однак, з’ясувалося, що у сертифікатах відсутня інформація щодо випробувань переобладнання спеціалізованих автомобілів на території України на відповідність нормам ДСТУ та не зазначене проходження автомобілів в акредитованій лабораторії. При цьому, вказані у сертифікатах “переліки доказів” взято з сертифікату відповідності на початковий вантажний автомобіль. Остання ухвала по суті цієї справа в судовому реєстру датовано листопадом 2018 року, якою за клопотанням слідчого СБУ накладено арешт на вилучені під час обшуків документи.

І в тендері від 2017 року і в нинішньому єдиним конкурентом «Автоспецпрому» виступала фірма «ВіДі Юнікомерс», причому обидва учасники не знижували ціну під час аукціонів.

Від «Наших грошей»

Ціна за одну швидку для Запоріжжя склала 2,30 млн грн., або біля $85 тис.

Нинішні ціни навіть трохи вищі з цінами «швидких» для Міністерства охорони здоров’я за контрактом 2013 року. Тоді авто типу «В» на базі Peugeot Boxer поставлялися по ціні біля $81 тис.

В ті часи основним постачальником очолюваного Раїсою Богатирьовою міністерства  на суму 920 млн грн. була фірма «Практика», чий власник Олег Висоцький мав хороші стосунки з синами президента Віктора Януковича. Після Майдану з’ясувалось, що для тих «швидких» устаткування закуповували усемеро дорожче від цін виробників. Однак кримінальне провадження зрештою розсипалось, і МОЗ не зміг навіть оштрафувати «Практику».

Власниками створеного у 2012 році «Автоспецпрому» є Володимир Фісталь та його ж із Германом Фісталєм (через ТОВ «Виробнича компанія Діспомед») ДочП «Регіон 2002». Вони контролюють групу фірм-постачальників медичного обладнання («Горал»).

Раніше партнерами Володимира Фісталя в «Автоспецпромі» були кияни Тігран Дзігуа, Федір Саворовський та його син Віталій Саворовський. Саворовські також мали низку фірм, які поставляють автомобілі швидкої допомоги («Крас», «Ілатанмед»).

Усього з 2013 року «Автоспецпром» виграв тендерів на 492,71 млн грн.

Після опублікування цієї інформації до «Наших грошей» надійшов лист від компанії «Автоспецпром». У ньому пояснюється, що різниця в ціні з 2012 роком викликана введенням ПДВ 7% у 2014 році по операціям з поставки виробів медичного призначення. Відтак фірма вважає, що вартість «швидких» без врахування ПДВ знизилась приблизно на 2%.

Кошториси медичного устаткування, яке було встановлено в «швидких», відсутні і у надісланому листі, і у тендерній угоді в «Прозорро».