«Нафтогаз» дав швейцарській «дочці» ще 20 мільйонів за консалтинг від «Маккінзі»
18.05.2019   //   524 Переглядів

АТ «НАК «Нафтогаз України» 13 травня уклало угоду з компанією «Naftogaz Trading Europe AG» (Швейцарія) про право користування звітністю на 687 тис євро, або 20,22 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Державний «Нафтогаз» заплатить власній швейцарській дочірній фірмі «Naftogaz Trading Europe AG» за користування об’єктами права інтелектуальної власності за звітами «Kick off and scale up of Naftogaz Organization Transformation – People» («Старт і розгортання трансформації організації Нафтогазу – Люди») і «Naftogaz Organization Transformation – Culture» («Трансформація організації Нафтогазу – Культура») до кінця 2019 року.

Додаткову закупівлю в старого постачальника провели за переговорною процедурою для уніфікації. В обґрунтуванні сказано, що ТОВ «МакКінзі і Компанія Україна» повідомило про виключне право власності й розпорядження «Naftogaz Trading Europe S.A.» на звіти, а «Naftogaz Trading Europe AG» – про можливість надати право на користування ними.

Усього з грудня 2017 року «Нафтогаз», АТ «Укргазвидобування» та філія «Оператор газотранспортної системи України» АТ «Укртрансгаз» уклали угод із «Naftogaz Trading Europe AG» про право користування звітністю на загальну суму 110,52 млн грн.

Столична «Маккінзі і Компанія Україна» на чолі з Жоржем Массудом належить фірмі «Маккінзі та компанія, Інк. Україна» («McKinsey & Company Inc. Ukraine», США). У 2018-2019 р. «Укргазвидобування» замовило їй консультацій на 133,90 млн грн., а в 2017 р. АТ «Ощадбанк» – на 14,82 млн грн. Також на сайті «Приватбанку» раніше повідомлялося, що цю компанію обрали для розробки стратегії, але згодом ту публікацію видалили.

Нагадаємо, колишній голова правління «Укргазвидобування» Олег Прохоренко до призначення у держкомпанії працював у «McKinsey Ukraine». Деякі ЗМІ вважали його наближеним до президента Петра Порошенка, оскільки у «McKinsey Ukraine» також працює Юлія Аліханова – дружина президентського сина Олексія Порошенка.