Атомники попри думку ДАСУ купили в чехів обладнання для РАЕС на 1,5 мільйона євро
17.05.2019   //   522 Переглядів

ДП «НАЕК «Енергоатом» 13 травня за результатами тендеру замовило компанії «TES Vsetín s.r.o.» (Чехія) обладнання для Рівненської АЕС на 1,53 млн євро, або 56,34 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До грудня поставлять два комплекти статичної системи збудження турбогенератора СТС-РЭМ-3000-360-2,5УХЛ4 по 766 тис євро, або 28,17 млн грн.

Переможець вказав себе виробником систем у документах тендерної пропозиції та надав ліцензійний договір з ТОВ «НВП «Руселпром-Електромаш» (Росія), за яким отримав від росіян право випуску таких систем збудження за МСДЕ.650142.002ТУ та їх продажу.

Гарантійний строк експлуатації становить два роки, а зберігання – три роки.

Ціна угоди на 6% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 59,95 млн грн.

Державна аудиторська служба України перевірила закупівлю на підставі виявлених нею порушень. На думку аудиторів, замовник мав відхилити переможця «TES Vsetín s.r.o.», бо той не надав вказану в листі-авізо «Укрексімбанку» банківську гарантію в чеському банку і завірений український переклад копії SWIFT-повідомлення. Також ДАСУ вказала, що єдиний допущений конкурент ТОВ «Укренержи Холдинг» завантажив протокол загальних зборів про дозвіл директору укласти договір на 59,60 млн грн. Так, на думку ДАСУ, ціна пропозиції учасника стала відомою до оцінки тендерних пропозицій. Аудитори вирішили, що «Енергоатом» повинен був відхилити обох допущених учасників і відмінити торги.

Замовник відповів, що переможець надав банківську гарантію, імовірно, маючи на увазі текст цієї банківської гарантії, процитований в завантаженій англомовній копії SWIFT-повідомлення. Що ж до протоколу, то атомники вирішили, що ціна в ньому вказує на обсяг повноважень директора і не може трактуватись як ціна тендерної пропозиції.

Чеський виробник «TES Vsetín s.r.o.» на чолі з Манфредом Хорстом Лерхом з Німеччини через чеську «ZCX Czech, s.r.o.» належить двом фірмам із Люксембургу: «Advent Power (Luxembourg) Finance S.á r.l.» і «Advent Power (Luxembourg) MEP & Cy S.C.A.». Вони входять до міжнародної інвестиційної корпорації «Advent International Corporation».

Переможець уперше отримав підряд «Енергоатома» безпосередньо, проте в 2018 році шість систем збудження його виробництва були поставлені іншими фірмами на блоки №3, 4 Рівненської АЕС, блоки №3, 4, 6 Запорізької АЕС та блок №1 Хмельницької АЕС.

Єдиний допущений конкурент «Укренержи Холдинг» із продукцією компанії «AEG Industrial Engineering AG» (Німеччина) належить Світлані та Сергію Писанкам. Усього з 2014 року суперник на чолі з Олексієм Моргуном отримав підрядів на 22,71 млн грн.

П’ять інших фірм не допустили до аукціону. ТОВ «Автоформула Центр» запропонувало регулятор напруги, який не відповідав технічним вимогам тендеру. Компанії «VJ Trgovina In Storitve, d.o.o.» (Словенія) та «Inkla Trading&Engineering GmbH» (Австрія) надали не підписаний виробником проект технічної специфікації, за яким виготовляється товар. ТОВ «Європейські будівельні традиції» на вказали умови поставки і гарантійний строк експлуатації та не надало відгук від кінцевого споживача щодо надійної експлуатації виготовлених систем збудження для турбогенераторів потужністю від 200 МВт. ТОВ «Виробничо-господарський центр «Піраміда» не надало договір страхування, на підставі якого була видана страхова гарантія і докази її оплати, та підписало довідку про наявність у виробника потрібного обладнання і матеріально-технічної бази замість виробника.

«Європейські будівельні традиції» та «Inkla Trading&Engineering GmbH» поскаржились на своє відхилення в АМКУ, проте згодом погодились із замовником і відкликали скарги.