Забудовник ділянки Білозір планує незаконну 24-поверхівку у сквері перед «Пресою України»
23.04.2019   //  

На ділянці вздовж проспекту Перемоги у сквері «Слава танкістам» перед будівлями держвидавництва «Преса України» планується будівництво висотної житлової будівлі з понад 20 поверхами, що не відповідає Генеральному плану Києва.

На початку квітня на форумах нерухомості почали з’являтися пости про ЖК «50 Avenue» на проспекті Перемоги, 50-а. Також інформація про «новий проект» на проспекті Перемоги, 50-а з’явилася на одному з найбільших в Україні сайтів з пошуку квартир.

Відповідно до Генплану, ділянка, де заплановано будівництво, належить до території зелених насаджень загального користування. Це – сквер «Слава танкістам».

Разом з тим, у грудні 2017 року був затверджений Детальний план території, і у частині по вказаній ділянці він суперечить Генплану. Це підтверджується офіційною рецензією ДПТ, яку провів «Інститут Генплану м. Києва» на замовлення Департаменту містобудування та архітектури КМДА. Ця рецензія є у розпорядженні «Наших грошей». Відтак, будівництво житла на цій ділянці неможливе.

На громадських обговореннях пропозицію по включенню в ДПТ будинку на вказаній ділянці не було враховано, оскільки це також суперечить цільовому призначенню ділянки.

Ділянка площею 0,31 га, на якій заплановане будівництво, Київрада спочатку передала в оренду, а потім продала ТОВ «Рінко» у 2004 році за 2,5 млн грн. Згодом у 2007 році Київрада скасувала ці рішення. Але фірма повертати ділянку не збиралася – у тому ж 2007 році «Рінко» внесло 0,31 га у статутний фонд ТОВ «Шулявська», яке потім через суд добилося визнання за ним права власності на ділянку.

У червні 2018 року ТОВ «Шулявська» за договором суперфіцію передала право забудови цієї ділянки «Житлово-будівельному кооперативу «Ексон Прем’єр Шулявська».

Який вигляд матиме будівля, поки остаточно невідомо. На сайті skyscrapercity на початку квітня з’явився ескіз будівлі на 24 поверхи.

Разом з тим на ізраїльському сайті «Ukraine Israel Real Estate Marketing» (www.u-i.co.il/), де здійснюється продаж квартир у об’єкті на просп. Перемоги, 50-а, сказано, що ця будівля матиме 39 поверхів.

На цьому ж сайті продаються апартаменти у багатоповерховому житловому будинку по вул. Мирній, 2/1 на Подолі у Києві, що зводиться з порушенням законодавства і норм. Забудова відбувається на ділянці нардепа Оксани Білозір. Замовником будівництва є Житлово-будівельний кооператив «Зелений замок», засновниками якого є син Білозір Ярослав Недзельський, її колишня помічниця Мар’яна Грабінська, а також Іван Влад із Закарпаття і Йозеф Московіч з Ірпеня.

Іван Влад та Йозеф Московіч разом з фірмою «Ексон Груп» (Делавер, США) є засновниками ЖБК «Ексон Прем’єр Шулявська».

Влад і Московіч є співзасновниками ще кількох житлових кооперативів – «Пріма Естейт», «Прем’єр Крістал» і «Платинум Холл». Також з ними (через адресу по вул. Січових Стрільців, 37-41, прим.16, де зареєстрований ЖБК «Ексон Прем’єр Шулявська») пов’язані житлові кооперативи «Рідний Дім» та «Хоум Резиденс».

Нагадаємо, що на ділянці 6,87 га біля станції метро «Шулявська», постійним користувачем якої є ДВ   «Преса України», збудують житловий комплекс.