За часів Порошенко «комодівці» натендерили 17 мільярдів на паливі для держави
19.04.2019   //  

Із 2015 року група Грановського-Адамовського отримала паливно-мастильних підрядів на 17 млрд грн. Про це повідомляється у «Віснику держзакупівель» і системі «Прозорро».

Умовна група компаній, чия неофіційна назва «комодівці» походить від ТОВ «Трейд Коммодіті», пов’язана з бізнесменом Андрієм Адамовським та оточенням нардепа від «БПП» Олександра Грановського. Ця група після обрання Петра Порошенка президентом України стала одним з найбільших тендерних переможців та імпортерів палива в Україну.

Майже всі тендерні кошти, отримані групою, припали на п’ять найбільших замовників:

  1. Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» – 10,28 млрд грн.
  2. Міністерство оборони України – 5,53 млрд грн.
  3. Державне агентство резерву України – 0,42 млрд грн.
  4. АТ «Центренерго» – 0,23 млрд грн.
  5. Філія «Вільногірський ГМК» АТ «ОГХК» – 0,10 млрд грн.

До складу групи входять шість компаній, які поділили тендерні підряди таким чином:

ТОВ «Трейд Коммодіті» Вадима Майка з Кам’янського – 5,18 млрд грн.

У 2017 році в справі щодо поставок компанією «Трейд Коммодіті» палива для армії НАБУ затримувало одного з інвесторів цієї компанії Володимира Трофименка, головного тендерника армії Володимира Гулєвича та заступника міністра оборони Ігоря Павловського. Однак нині вони всі на свободі і продовжують знаходитись на посадах.

У 2018 році Верховний суд залишив без задоволення касаційні скарги НАБУ та ДАСУ у справі щодо скасування вимоги аудиторів до Міноборони стягнути з «Трейд Коммодіті» 149,34 млн грн. Йшлося про збитки через незаконне підвищення вартості палива через укладення додаткових угод у межах чотирнадцяти контрактів, укладених у 2016 році.

  1. ТОВ Фірма «Фідея» Євгена Головачова з Кам’янського – 3,34 млрд грн.
  2. ТОВ «Август Пром» Олександра Берковського з Кам’янського – 3,20 млрд грн.
  3. ТОВ «Оптімус Конекшн» Миколи Весельського з Кам’янського – 3,06 млрд грн.

Нині тривають судові спори «Оптімус Конекшн» («Газтрейд») проти Міноборони щодо контрактів за 2017 рік на поставку палива загальною вартістю 759,47 млн грн. Компанія виграла суди першої інстанції щодо продовження строків поставки за договорами або ж їх розірвання, посилаючись на непередбачувані обставини, що виникли у її контрагентів та завадили виконати поставку у термін («Трейд Коммодіті» та ТОВ «Хімпродторг Лтд»). Однак вона програла апеляцію, котра повернула справу в суд першої інстанції. Крім того, суд 15 квітня прийняв позов Головного військового прокурора в інтересах Міноборони проти «Оптімус Конекшн» про стягнення з неї пені та штрафу в розмірі 15,00 млн грн.

  1. ТОВ «Торум» Димитрія Медведєва з Києва – 1,97 млрд грн.
  2. ТОВ «Мета Оіл» Георгія Гнояного з Кам’янського – 0,22 млрд грн.

Анна Сорока, «Наші гроші»