«ППЛ 33-35» не змогло відбити у суді штраф за приховування від АМКУ власного штату працівників
18.04.2019   //  

Господарський суд Києва відмовив у задоволенні позову ТОВ «ППЛ 33-35» проти АМКУ щодо визнання недійсним рішення регулятора про накладення 108 тис. грн штрафу за ненадання інформації на вимогу. Про це свідчить рішення суду від 28 березня.

У «ППЛ 33-35» запевнили, що не могли надати на вимогу Антимонопольного комітету ту інформацію, якою з об’єктивних підстав не володіли.

Як з’ясував суд, підприємство не надало відповідь на окремі пункти двох вимог. Наприклад, кілька з них стосувались кадрів та штатного розпису фірми на момент створення. З-поміж іншого, комітет просив зазначити прізвища працівників, що перейшли з ДП «Одеський морський торговельний порт» на роботу до «ППЛ 33-35» починаючи з 2012 року. Натомість, фірма обмежилась наданням даних про те, що «у технічному обслуговуванні програмно-апаратного комплексу задіяно 30 працівників Товариства».

Також АМКУ запитував копії документів із затвердженою вартістю послуг підприємства станом на конкретні дати, однак і цієї інформації не отримав.

Суд відмітив, що законодавством не передбачена можливість суб’єктів господарювання на власний розсуд вирішувати, чи стосується витребувана Комітетом інформація певного питання, і чи є вона необхідною для його вирішення.

Щодо аргументу про те, що «ППЛ 33-35» не володіло інформацією, яка запитувалась, то суд нагадав, що у компанії була можливість у встановлений у вимозі термін повідомити Комітет про неможливість надання такої інформації. Однак, підприємство не зробило цього. Поруч із цим, суд зауважив, що все-таки, частина прихованих даних не могла не перебувати у розпорядженні «ППЛ 33-35».

Врешті, суд вирішив відмовити у задоволенні позову «ППЛ 33-35».

Нагадаємо, АМКУ веде розслідування щодо ймовірного зловживання монопольним становищем ТОВ «ППЛ 33-35», яке у 2014 році без відкритого конкурсу отримало від «Адміністрації морських портів» замовлення щодо розробки програмного забезпечення Інформсистеми портового товариства, після чого підприємство почало довільно встановлювати ціни на послуги доступу до ІСПС.

ТОВ «ППЛ 33-35» зареєстроване в Одесі. Засновником фірми є ПАТ «Пласке» Людмили і Олега Платонових.

Додамо, що торік АМКУ також оштрафував ПАТ «Пласке» за ненадання інформації на вимогу. Питання, яке ставилось компанії, стосувалось підтвердження чи спростування зв’язку між АТ «Пласке» та російською фірмою із Самари ООО «Пласке».

З’ясувалось, що одесит Олег Платонов є контролером і українського, і російського «Пласке».