Поліція розслідує розкрадання коштів на ремонтах у дворах по проспектам Глушкова і Заболотного
18.04.2019   //  

Поліція вважає, що службовці КП «Київжитлоспецексплуатація» та посадовці ПП «Проект-Актів» розробили злочинну схему розкрадання бюджетних коштів на капремонті місць загального користування у Голосіївському районі Києва. Про це написав Олександр Глазунов у «КиевVласть».

24 квітня 2018 р. «Київжитлоспецексплуатація» та «Проект-Актів» уклали 8 договорів про капремонт місць загального користування 8 багатоповерхівок. Йдеться про будівлі на просп. Академіка Глушкова (№ 15, 21, 31, 57) і просп. Академіка Заболотного (№ 2, 12, 18, 32). Загальна сума договорів склала 5,08 млн грн. В подальшому правоохоронці встановили, що ніякі ремонтні роботи не виконувалися.

Поліцейські вважають, що посадові особи «Київжитлоспецексплуатація» у змові з посадовцями «Проект-Актів» укладали фіктивні договори підряду на виконання будівництва та реконструкції соціальних об’єктів з подальшим внесенням недостовірних відомостей в офіційні документи. Сплачені ж підряднику кошти виводилися на фіктивні фірми.

В матеріалах кримінальної справи розписана схема, яка, за даними слідчих, допомагає керівництву комунального підприємства привласнювати бюджетні кошти.

«Київжитлоспецексплуатація» оголошує в «ProZorro» торги, переможцями яких повинні бути виключно ті фірми, які підконтрольні керівництву комунального підприємства, або ті підприємства, з якими були заздалегідь побудовані взаємини з отримання «відкатів». Учасники тендерів вносять в «ProZorro» дефектні акти з неправильним переліком робіт, які необхідно виконати. Це робиться для збільшення суми бюджетних коштів, які можна витратити для особистого збагачення.

Крім того, підконтрольні та дружні підприємства подають підроблені документи – довідки про наявність працівників відповідної категорії і їх належної кількості, а також про техніку та інструменти. Якщо переможцем може стати підприємство, яке не підконтрольне КП «Київжитлоспецексплуатація», тендер скасовують з формальних причин, а через деякий час оголошують повторно.

Голосіївський райсуд Києва призначив проведення будівельно-технічної експертизи об’єктів, на яких проводились роботи на замовлення КП «Київжитлоспецексплуатація».

Засновниками ПП «Проект-Актів», яке з лютого цього року стало ТОВкою, є одесит Ігор Папуша і житель селища міського типу Свеса Сумської області Сергій Лисиця, керівник фірми – Діана Лисиця.

Згідно з даними Clarity Project, 24 квітня 2018 р., окрім згаданих 8 договорів, «Проект-Актів» і «Київжитлоспецексплуатація» уклали ще 33 угоди про капремонт в багатоповерхівках. Сума 41 угоди – 11,2 млн грн. Загалом же у 2017-2019 рр. приватна фірма уклала 162 договори на 195,17 млн ​​грн. Серед організаторів цих закупівель – Східне та Південне територіальні квартирно-експлуатаційні управління Міноборони та інші.

Директором КП «Київжитлоспецексплуатація» з 2014 року є Олег Котляренко.

Від «Наших грошей»:

Військова прокуратура Донецького гарнізону також підозрює, що службовці «Проект-Актів» та Східного територіального квартирно-експлуатаційного управління Міноборони, використовуючи фіктивні підприємства, розтратили 29,30 млн грн. бюджетних коштів, які були виділені на будівництво чотирьох казарм поліпшеного планування у м. Бахмут Донецької області.

Співвласник «Проект-Актів» Папуша до 2014 р. був військовим прокурором Південного округу.