У Кличка віддали 7 мільйонів за невлаштовану поливно-зрошувальну мережу в парку на Русанівці
11.04.2019   //  

Поліція вважає, що службові особи ТОВ «Княжна Либідь» та ТОВ «Ріальто» заволоділи коштами місцевого бюджету через не виконання робіт по влаштуванню поливно-зрошувальної мережі в парку на Русанівській набережній за 7,18 млн грн., завдавши громаді Києва матеріальної шкоди в особливо великих розмірах. Про це написала Анна Камєліна у виданні «КиевVласть».

У 2017 р. київське комунальне об’єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» замовило ТОВ «Княжна Либідь» влаштування поливно-зрошувальної мережі в парку на Русанівській набережній за 7,18 млн грн.

Як встановило слідство, на момент оприлюднення закупівлі на балансі фірми «Княжна Либідь» не було жодної одиниці техніки, як власної так і орендованої. Крім того, підприємство не мало жодного досвіду з проведення аналогічних робіт. Також стало відомо, що виділені кошти на проведення робіт у розмірі 7,18 мнл грн. ТОВ «Княжа Либідь» належним чином не освоює, роботи не проводить. Фірма не заклала систему влаштування поливно-зрошувальної мережі в парку.

У жовтні минулого року слідчі провели огляд місця події, виявили незавершені роботи, та переконалися, що систему влаштування поливно-зрошувальної мережі не встановлено.

Засновниками ТОВ «Ріальто», яке було субпідрядником, є Сергієм Приймаченко та директор фірми Олександр Яровий.

Власниками ТОВ «Княжна Либідь» вказані киянин В’ячеслав Божок, Оксана Мезенцева з села Щурівка Чернігівської області і житель села Ризине Черкаської області Василь Пампуха. Фірма регулярно потрапляє в скандали, пов’язані з привласненням бюджетних грошей.

Так, у 2017 р. КП «Плесо» замовило ТОВ «Княжна Либідь» капремонт стічної каналізації системи озер Опечень в Оболонському районі за 5,1 млн грн. Комунальники заплатили фірмі усі гроші. В 2018 р. з’ясувалося, що ремонт ніхто не проводив. В ході розслідування поліція, зокрема, з’ясувала що конкурент ТОВ «Княжна Либідь» на тендері відправляв до податкової документи з тої ж IP адреси, що і переможець.

У 2018 р. «Київзеленбуд» замовив фірмі «Княжна Либідь»  роботи з благоустрою та розчищення озер в парку «Нивки» за 11,75 млн грн. Але роботи повністю так і не були виконані. Підрядник чистив тільки одне озеро з трьох, причому – неякісно. Нацполіція з’ясувала, що у фірми не було заявленої будівельної техніки, а в її штаті знаходиться всього 4-5 працівників. Правоохоронці вважають, що посадовці «Київзеленбуд» разом з підрядником привласнили частину сплачених бюджетних коштів.

Обов’язки гендиректора КО «Київзеленбуд» з травня 2018 року виконує Наталія Бєлоусова. З липня 2016 р. по травень 2018 р. «Київзеленбудом» керував Михайло Наконечний.