АМКУ наклав 608 тисяч грн штрафу на АІСівців, які розіграли більше 300 автомобільних тендерів по всій Україні
07.04.2019   //  

Хмельницьке ОТВ АМКУ оштрафувало ТОВ «Радіал-Україна» та ІП «АІС-Полтава» загалом на 608 тис. грн за спотворення результатів п’яти торгів із закупівлі автомобілів у 2016-2017 роках. Про це свідчить рішення відділення від 22 березня.

Йдеться про закупівлі Дунаєвецької та Меджибізької селищних рад, Солобковецької сільради, Новоушицького центру соціального обслуговування, комунального соціально-медичного закладу «Меджибізький дитячий будинок-інтернат» загальною очікуваною вартістю 2,79 млн грн.

Хмельницьке територіальне відділення АМКУ встановило, що:

  • на згадуваних тендерах учасники діяли синхронно у часі, завантажуючи свої конкурсні документи у систему «Prozorro» в один день з різницею у 4-32 хвилини. Крім того, у ході аукціонів фірми не грали на пониження, хоча цінові заявки різнилися мінімально – на 30-600 грн;
  • під час участі в аукціоні на одному з тендерів вони використовували одну IP-адресу;
  • «Радіал-Україна» здійснює господарську діяльність у приміщенні, де знаходиться центральний офіс групи компаній АІС. Тут же розташовані ТОВ «Стокс-ТБ», ТОВ «НД-Україна», ТОВ «Сінтрекс», ТОВ «Опус Плюс», які пов’язані з ІП «АІС-Полтава» відносинами контролю через Ларису Святаш;
  • Документи учасників містять схожості в оформленні та подекуди є однаковими за змістом;
  • Учасники пов’язані сталими господарськими відносинами та були пов’язані відносинами контролю через ТОВ «АІС Полтава Трейд», ТОВ «НД-УКРАЇНА», ПАТ «Плодовоовоч».

Жодна з компаній не надала своїх заперечень у справі.

Головне управління ДФС у Києві надало антимонопольникам інформацію щодо доходу відповідачів за 9 місяців 2018 року. Зокрема, «Радіал-Україна» отримав 22,33 млн грн чистого доходу, а «АІС-Полтава» – 24,91 млн грн.

Зважаючи на те, що обидві компанії сприяли розслідуванню справи, Хмельницьке ОТВ АМКУ вирішило накласти на кожного з відповідачів загалом по 304,11 тис. грн.

Нагадаємо, у лютому хмельницькі антимонопольники наклали на «Радіал-Україна» та «АІС-Полтава» сумарно 908,60 тис. грн штрафу за ненадання інформації на 11-ть вимог. Тоді повідомлялось, що Відділення проаналізувало публічні закупівлі 2016-2017 років, встановивши, що згадані фірми спільно взяли участь у 342 тендерах.

За інформацією «Наших грошей», Хмельницьке тервідділення намагалось винести розгляд висновків в основній справі на тимчасову адміністративну колегію (ТАК), аби порушники понесли суттєвіші фінансові втрати за численні тендерні змови по всій Україні, однак безуспішно. Після доопрацювань справи центральний апарат АМКУ зволікав із погодженням попередніх висновків.

Нагадаємо, що в Антимонопольному комітеті віднедавна діє система «затвердження» усіх дій регіональних відділень у центральному апараті. Тобто без дозволу апаратників Юрія Терентьєва регіональні відділення вже не можуть самостійно приймати рішення про покарання змовників.

Додамо, з 4 грудня 2018 року ТОВ «Радіал-Україна» знаходиться у стані припинення. Засновником прописаної у Києві фірми є ТДВ «Гармонія» харків’янина Владислава Кулікова, який виступає бенефіціарним власником разом з Олександром Грабійчуком. «Гармонія» раніше юридично знаходилась за адресою – провулок Балтійський, 20 у Києві разом із ТОВ «Група компаній “АІС”», до якої входить ІП «АІС-Полтава» Сергія Труша та Андрія Цюрюпа.

Група компаній «АІС» пов’язана з  нардепом Дмитром Святашем (раніше – Партія регіонів, зараз – «Відродження») та екс-нардепом від Партії регіонів Василем Поляковим.

У період з червня 2016 року по червень 2018 року ІП «АІС-Полтава» підписало договорів із бюджетниками на поставку автомобільної техніки на суму 24,66 млн грн. ТОВ «Радіал-Україна» з травня 2016 по березень 2018 року отримало замовлень на 462,46 млн грн. Обидві компанії у подальшому не підписували договорів із бюджетниками.