Держкомбінат Фірташа сховав ціну електроенергії від «фірташівців» на 159 мільйонів
01.04.2019   //  

ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» 22 березня уклало угоду з ТОВ «Агенція інвестиційного менеджменту» про постачання електричної енергії на 159,07 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На квітень-червень замовили невідомий обсяг електроенергії за невідомою ціною.

Минулого разу «ЗТМК» за 138,00 млн грн. замовляв електроенергію на січень-березень у постачальника «останньої надії» ДП «Укрінтеренерго», так само не оприлюднивши ціну.

«ЗТМК» на 51% належить Фонду держмайна і на 49% – компанії «Толексіс Трейдінг Лімітед» Дмитра Фірташа. Операційний контроль над роботою підприємства здійснює група Фірташа. У липні 2018 р. суд задовольнив позов САП із вимогою повністю повернути власність «ЗТМК» у державне управління. Однак справа дійшла до Верховного суду, який у березні 2019 р. повернув її на повторний розгляд у суд першої інстанції.

Власником київської «Агенції інвестиційного менеджменту» від заснування у 2004 р. є британська фірма «Альбермарл Трейдінг Лімітед» («Albermarle Trading Limited»). Нею у свою чергу володіє вірґінський офшор «Веделл Венчерз Інк» («Wadell Ventures Inc»).

Із 2007 р. «Агенцією» керує Валентин Цецюрський, до того – член правління ПАТ «Українська іноваційно-фінансова компанія» із групи «VS Energy» депутата Держдуми РФ Олександра Бабакова та групи авторитетних бізнесменів відомих як «лужниківські».

У 2009-2011 рр.. «Агенція» володіла ТОВ «Білогірські Вапняки» разом із «Кримським содовим заводом» Дмитра Фірташа, а пізніше одноосібним власником лишився завод.

Замдиректора «Агенції» Юрій Пушенко у 2013 р. був відомий як замголови правління з комерційної діяльності та обслуговування клієнтів ПАТ «Київоблгаз» Фірташа.

У 2005-2006 рр.. «Агенцію» очолював Олександр Притика, який перед тим очолював ДАК «Українські Поліметали». За його керівництва ДАК в оренду «Кримському Титану» Фірташа були передані майнові комплекси Іршанського та Вільногірського ГЗК.

Окрім того, з 2010 р. Олександр Притика також очолює ТОВ «Регіональна газова компанія», також пов’язане з Фірташем. Компанія зареєстрована на кіпрські фірми «Езме Істеблішмент Лімітед» і «Халді Трейдінг Лімітед» та має прописку на 29-му поверсі бізнес-центру «Парус» Фірташа на Мечникова, 2а. Там само розташовані структури «Group DF» та офіси контрольованих ним облгазів. Саму «Регіональну газову компанію» було створено для управління підконтрольними Фірташу міськ- та облгазами.

(Детальніше про зв’язок «Агенції» з групою Фірташа читайте в новині «Фірташівці» знову хочуть землю під житлово-офісний центр на Лук’янівці»).