Начальство Держветфітослужби замовило її «друзям» вакцин проти сказу на 70 мільйонів
31.03.2019   //   502 Переглядів

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів восени за результатами тендеру замовила ТОВ «Укрветпромпостач» вакцини проти сказу на 70,41 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 5,84 млн доз рідкої інактивованої антирабічної вакцини для парентеральної імунізації тварин «Рабістар ред» («Rabistar red») по 12,04 грн. за дозу. Виробниками вказані сам «Укрветпромпостач» і компанія «Bioveta A.S.» (Чехія).

Протягом 2018 року «Укрветпромпостач» продавав її службі за такою ж ціною.

Ціна угоди на 0,01% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 70,42 млн грн.

Єдиним конкурентом було київське ТОВ «Торгівельний двір «Українська товарна спілка» Володимира і Валентини Баранівських із такою ж вакциною виробництва переможця «Укрветпромпостач». При цьому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Фірма «Укрветпромпостач» зареєстрована у Броварах по вул. Будьонного, 23а, де колись знаходилося однойменне держпідприємство, яким у 2002-2006 рр. керував Володимир Солодчук. Державний «Укрветпромпостач» раніше перебував у структурі МінАПК, доки у 2006 р. його не реорганізували в ДП «Центр по забезпеченню протиепізоотичної роботи». У 2001-2003 рр.. він і сам входив до складу засновників своєї приватної тезки.

Зараз засновниками фірми є Галина Кисельова, Світлана Залізняк, Степан Вишневський, Ганна Гончарук і Віталій Троянський, а директором – Ярослав Щарай.

До 2014 р. 59% статутного капіталу належало Олені Солодковій, свого часу прописаній разом із Солодчуком у Запоріжжі. Протягом 2013 р. той був публічним представником ТОВ «Укрветпромпостач».

Після виходу Солодкової з фірми її частку розділили Троянський і Гончарук. На останню раніше була оформлена частка у ТОВ «Запоріжзооветпромпостач», яке мало виробляти таку ж вакцину, але так і не почало «у зв’язку з економічним станом підприємства». «Запоріжзооветпромпостач» теж був спільним бізнесом Солодчука і Солодкової.

Як з’ясували журналісти телепрограми «Наші гроші», свого часу ТОВ «Укрветпромпостач» мало спільну адресу і телефони з ТОВ «Бровафарма». А екс-керівник «Бровафарми» Євген Дудко був прописаний разом із колишньою співзасновницею «Укрветпромпостачу» Наталією Дудко.

«Бровафарма» входить до корпорації «Укрзооветпромпостач». Нею нині керує Василь Лісовенко, який очолював громадську раду при Державній ветеринарній та фітосанітарній службі. А заступник Лісовенка – Павло Достоєвський був радником голови цієї служби, яка керує ветеринарними управліннями, для яких призначена вакцина від сказу.

У 2014 році Держветфітослужба увійшла до складу нинішнього замовника – новоствореної Держпродспоживслужби, яку з лютого очолює Володимир Лапа.