Під зниження прибутку платня директору «Укренерго» виросте втричі – до 1,5 мільйона на місяць
28.03.2019   //  

Кабінет міністрів затвердив фінансовий план ДП «НЕК «Укренерго» на поточний рік, який передбачає зменшення чистого прибутку у порівняні з фінпланом-2018 на 29% –  до 1,90 млрд грн.

Уряд прийняв цей документ на засіданні 27 березня.

Скоригований фінплан «Укренерго» передбачав чистий дохід в розмірі 2,30 млрд грн. Але з розданого уряду документу відомо, що реальний прогнозований показник прибутковості підприємства минулого року виявився гіршим на 21%. І навіть з урахування такого погіршення результатів в поточному році заплановано отримати прибуток менший ще на 6%.

Фінансовий план ДП НЕК Укренерго

 

Попри погіршення показника прибутку, відрахування до бюджетів заплановано збільшити в загальному на 145 млн грн. у порівнянні з сплаченим грошима на користь держави в минулому році. Це відбудеться за рахунок зростання платежів до бюджетів всіх рівнів.

В документах до фінплану «Укренерго» пояснило, що зменшило дохід в минулому році через зниження НКРЕКП держпідприємству тарифу майже на 30%. Але цього року підприємство розраховує збільшити дохід, 96% якого буде сформовано за рахунок послуг з передачі е/е магістральними та міждержавними електричними мережами. В минулі роки цей показник був меншим.

Тариф на поточний рік затверджено 5,926 коп./кВт-год., що на 0,957 коп./кВт-год. більше, ніж було затверджено у попередньому році. Але це все одно значно менше тарифу, який існував в 2017 році (7,047 коп./кВт-год.).

Загальна сума витрат наступного року запланована в сумі 5,77 млрд грн. і вона збільшується на 36%. В тому числі за ріст на 20% собівартості реалізованої продукції, що на підприємстві пояснюють старінням обладнанням, збільшенням витрат на паливо через часті виїзди ремонтників та подорожчанням запчастин.

Також на собівартість, стверджують в «Укренерго», вплинуло заплановане у порівняні з попереднім фінпланом ріст зарплат майже на 28%. З наданої в фінплані таблиці помітно, що зарплатня працівників зросте у порівняні з реальною  майже на 3 тис грн. , а у управлінців – на 5 тис грн. в місяць. Найменше зросте посадовий оклад директора – всього на 1 тис грн. – до 336 тис грн на місяць. Але відразу в десятеро зросте щомісячне преміювання  директора і складе понад мільйон гривень. Загалом місячний оплата праці керівника «Укренерго» запланована в розмірі 1,51 млн грн., що втричі більше від минулорічної платні.

Оплата праці на «Укренерго»

 

Також заплановано скорочення штату співробітників компанії, але не так масштабно як минулого року, коли було звільнено близько двох тисяч працівників. Тепер на звільнення заплановано майже тисячі співробітників, переважно простих працівників.

Заплановане також суттєве збільшення капітальних інвестицій – до 4,37 млрд грн.

Нагадаємо, НЕК «Укренерго» здійснює управління об’єднаними енергосистемами України, забезпечує цілісність ОЕС та здійснює передачу електроенергії  магістральними та міждержавними електричними мережами. Т.в.о. директора «Укренерго» є Всеволод Ковальчук.