Нацполіція підозрює, що комунальники купували газ у фірми Журила лише на папері
21.03.2019   //   705 Переглядів

Слідче управління Головного управління Нацполіції у Київській області розслідує включення службовими особами КП «Дніпротеплоенерго» до розрахунків на теплову енергію фіктивних витрат з метою завищення тарифу та проведення фіктивних операцій, і у підсумку – заволодіння бюджетними коштами міста Дніпра та Дніпропетровської області. Про це свідчить ухвала Святошинського райсуду м. Києва від 14 лютого.

За даними слідства, КП «Дніпротеплоенерго» свідомо формує фіктивні витрати в тарифах за теплову енергію з метою привласнення та розкрадання бюджетних коштів.

Середньозважений тариф для бюджетних установ Дніпропетровської області на 2018 рік Держенергоефективністю України було встановлено на рівні 1 905 грн (для потреб установ та організацій, що фінансуються з державного місцевого бюджету грн/Гкал (без ПДВ)).

Однак, службовці Дніпропетровської обласної ради та КП «Дніпротеплоенерго» з його дочірніми підприємствами отримують в якості оплати за теплову енергію з бюджетних установ в Дніпрі та Дніпропетровській області тариф на рівні більше 3200 грн за 1 Гкал.

Як вказують слідчі, реально на виробництво теплової енергії витрачаються кошти, які мають відшкодуватися на рівні тарифу у розмірі 1905 грн. Різницю коштів, яка лишається від перерахувань підприємствами, установами та організаціями, службовці КП «Дніпротеплоенерго» і його дочірніх структур перераховують за неіснуючі послуги та товари на рахунки фіктивних підприємств, після чого гроші незаконно переводяться у готівку та привласнюються учасниками злочинної групи, а саме: службовцями Дніпропетровської облради і КП «Дніпротеплоенерго».

Розслідуванням встановлено, що КП «Дніпротеплоенерго» у 2018 році здійснило закупку газу у двох компаній – НАК «Нафтогаз України» (92% від загальної суми на газопостачання) та ТОВ «Енерджі Трейд Груп» (8% від загальної суми на газопостачання).

У той же час, у 2018 році підприємство закупило природнього газу в кількості 9463 тис. кубометрів, а через ПАТ «Дніпропетровськгаз» було розподілено лише 8119 тис. кубометрів газу, що вказує на те, що закуплений газ у ТОВ «Енерджі Трейд Груп» в кількості 1344 тис. кубометрів не розподілявся КП «Дніпротеплоенерго». Слідство вважає, що відносини із «Енерджі Трейд Груп» мають ознаки фіктивності і здійсненні з метою заволодіння бюджетними коштами.

Від «Наших грошей»: за даними слідства розподілено було 86% закупленого газу. Відтак, серед нерозподіленого є як частка «Енерджі Трейд Груп», про яку говорять слідчі, так маэ бути і частка «Нафтогазу».

Засновником ТОВ «Енерджі Трейд Груп» значиться Олексій Бондаренко з Боярки, а керівником – Олександр Кравець. Зареєстрована фірма по вул. Рильський провулок, 4.

Раніше «Енерджі Трейд Груп» було зареєстроване на Євгена Бугу, на якого записана низка фірм, що мають підряди «ОГХК», «СхідГЗК» і ДП «НАЕК «Енергоатом». У перших двох держкомпаніях на керівних посадах працював Руслан Журило. «Енергоатом» знаходиться під впливом екс-нардепа Миколи Мартиненка.

ТОВ «Енерджі трейд груп» – один з найбільших постачальників держпідприємств, якими керував Журило. Починаючи з 2009 року «Енерджі Трейд Груп» отримала підрядів на 2,65 млрд грн, переважно в «ОГХК» і «СхідГЗК».

«Енерджі Трейд Груп» разом з братом Руслана Журила Миколою Журилом восени 2017 року заснували десять компаній з однаковими назвами, які отримали понад 100 га земель державної та комунальної власності у Жовтих Водах Дніпропетровської області під будівництво сонячних електростанцій.

Руслан Журило, Микола Мартиненко, а також ще один їхній соратник – Сергій Перелома, який є першим заступником голови «Нафтогазу», проходять по одній кримінальній справі НАБУ щодо розкрадань у «СхідГЗК» і «Енергоатомі», яка вже слухається в суді. Євген Буга теж проходить по цій справі, і наразі перебуває у розшуку.