Фігуранти криміналу розіграли 8 мільйонів на поточній ремонт черкаських доріг
14.03.2019   //  

КП «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» розіграло два тендери на поточний ремонт черкаських доріг за 8 млн грн. Аукціони виграли ТОВ «Черкасишляхбуд-Плюс» та ТОВ «Лиможінвест», триває період кваліфікації переможця. Про це пише «18 000».

Проекти обох договорів по суті є ідентичними і відрізняються лише обсягами робіт.

Орієнтовна вартість першого тендеру – 4,04 млн грн. Техзавданням передбачено холодне фрезерування глибиною 4 см, що буде здійснено на 9,6 тис кв м асфальтобетонного покриття, і подальше його влаштування з використанням 1,1 тис тонн асфальту.

Аукціон між собою розіграли ТОВ «Черкасишляхбуд-Плюс» і ПП «Шляхбуд-Груп». Учасники не змінювали свої початкові пропозиції. У підсумку дешевшою виявилася пропозиція товариства «Черкасишляхбуд-Плюс» у 4,00 млн грн.

Орієнтовна вартість другого тендеру – 3,99 млн грн

Техзавданням  передбачено фрезерування глибиною 50 мм на площі в 7,3 тис кв м дорожнього одягу. Для подальшого ремонту буде використано 868 тонн асфальтобетону.

Переможцем аукціону стало ТОВ «Лиможінвест», яке подало дешевшу пропозицію, ніж ПП «Шляхбуд-Груп». Як і у випадку з першим аукціоном, учасники ні на крок не понизили свої початкові цінові пропозиції. Переможець запропонував вартість у 3,96 млн грн.

Засновником і директором «Черкасишляхбуд-Плюс» є Василь Колесниченко. Фірма прописана в його квартирі. ТОВ «Лиможінвест» належить Сергію Колесниченку та Роману Несвіцькому.

Для обох фірм це перша перемога на черкаському тендері, раніше у обласному центрі вони працювали лише як субпідрядники.

Василь Колесниченко значиться керівником ТОВ «Грін Таун 2016» та ТОВ «Черкасишляхбуд». Сергій Колесниченко керує ТОВ «Колтех-Транс», ТОВ «Трансбуд-2917» та ТОВ «Лиможбуд». Свого часу Колесниченки вказували одну квартиру як місце реєстрації. Спільна фірма Колесниченків – ТОВ «Лимож». Василь Миколайович там є керівником, а Сергій Васильович – засновником.

За останні два роки фірми, пов’язані з Колесниченками, підписали договорів на 103 млн грн. Зокрема, вищезгаданий «Лимож» виконував поточний ремонт черкаських доріг у 2016-2017 рр., освоївши понад 20 млн грн. Зараз поліція розслідує поточний ремонт доріг, який «Лимож» проводив у 2017 р. У якості субпідрядників до робіт тоді були залучені «Черкасишляхбуд-Плюс» та «Лиможінвест». Слідчі підозрюють підприємців у змові з керівництвом департаменту ЖКК з метою ухилення від сплати податків на загальну суму в 1,59 млн грн. 7 лютого Придніпровський райсуд Черкас надав доступ до платіжних доручень та до особових справ фігурантів провадження, де містяться їхні підписи.

Окрім того, підприємства «Лимож» і «Черкасишляхбу-Плюс» фігурують у кримінальному провадженні, яке розслідує Черкаська місцева прокуратура. За підрахунками слідчих, учасниками злочинної схеми на поточному ремонті доріг протягом 2016-2017 рр. освоєно близько 30 млн грн., з яких привласнено державних коштів в сумі більше 5 млн грн.

Видання нагадало, що тендер на поточний ремонт черкаських доріг раніше уже оголосив міський департамент ЖКК. Таким чином загалом на подолання ямковості на дорогах може піти 60 млн грн.