Одесити на чверть знизили ціну Будинку правосуддя у Кропивницькому до 130 мільйонів
11.03.2019   //   353 Переглядів

Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області 6 березня за результатами тендеру замовило ПП «Архітектурно-реставраційне бюро» будівельні роботи на 129,90 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року будівлю в Кропивницькому по вул. Волкова, 2 (вул. Героїв України, 6/13) реконструюють під Будинок правосуддя із підземним переходом і прибудовами.

У підсумковій відомості ресурсів без ПДВ у відповідних стовпчиках стоять прочерки замість вартості доставки і заготівельно-складських витрат, тому невідомо, включені вони у відпускну ціну чи ні. Якщо включені, то ціни можуть відповідати ринку, якщо ж ні, то можуть бути завищеними. Так, гарячекатана арматурна сталь коштує 24 500 грн./т, хоча на інших будівельних тендерах її ціна зазвичай у середньому не перевищує 20 тис грн./т.

Стяжка для підлоги Мастер Basis коштує 3,60 грн./кг, тоді як на ринку – 2,71 грн./кг.

Найбільша сума у 24,21 млн грн. піде на фасадне скління з кріпленням по 7 588 грн./кв. м.

Гарантійний строк експлуатації становить десять років. На заробітну плату піде 21,10 млн грн., тобто 16% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 2% – 3,17 млн грн. Ціна угоди на 27% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 176,77 млн грн.

Закупівлю провели з третьої спроби. Два тендери з вищою очікуваною вартістю в 179,00 млн грн. були відмінені: перший – через незазначений вид гарантії тендерного пропозиції, а другий – після відхилення нинішнього переможця та ТОВ «РБК Інтерресурси».

Нині одеське «Архітектурно-реставраційне бюро» (раніше «Конекс») належить одеситці Лілії Полякової. Однак, за даними системи «YouControl», принаймні до 2015 року її співзасновником був Ігор Поляков. Ще раніше фірмою володів Костянтин Стягайло.

Директором переможця є Олексій Юрійович Рязанов. Особа з такими ПІБ також керує одеським ОК «ЖБК «Альпійський-2» Сергія Єфтенія та Марини і Максима Карнаухів.

Раніше Максим Карнаух володів ПП «А.Р.Б.» на чолі з нинішнім власником цієї компанії Артемом Панським, яке з 2012 року отримало підрядів на Одещині на 43,25 млн грн.

У лютому переможець отримав підряд Одеського окружного адмінсуду щодо авторського нагляду за капремонтом будівлі за 58 тис грн. Наприкінці 2018 року він виграв тендер щодо самого капремонту суду із ціною 63,02 млн грн., але був відхилений, бо замовник отримав листа від поліції про незавершеність обох наданих ним аналогічних договорів.

Єдиним допущеним конкурентом на активних торгах було ТОВ «Хозхімсервіс» донеччан Давіда Олеговича Кізіменка та Алли Кізіменко на чолі з Марком Олеговичем Кізіменком.

До торгів не допустили згадану «РБК Інтерресурси» за несплачене тендерне забезпечення, ТОВ «БК САН» за відсутність ЕЦП на пропозиції, ТОВ Підприємство «Арталекс» за відсутність технічних вимог, ТОВ «Промін Буд Сервис» за сертифікат проектувальника не того класу наслідків, ТОВ «Агранбуд» і ТОВ «Мегабуд-БК» за видиму до аукціону ціну.