Міноборони здалось і уклало харчову угоду на 67 мільйонів з дешевшим конкурентом «януковичевських» фаворитів
11.03.2019   //  

Міністерство оборони України 6 березня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Латоріца-темп» на постачання продуктів харчування за каталогом на 67,15 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

«Латоріца» виграла ціновий аукціон, запропонувавши поставку на 19% дешевше від очікуваної ціни – 92 млн проти 114,31 млн грн. Однак спочатку саме Міністерство оборони відхилило найвигіднішу пропозицію через різноманітні претензії, а потім один з найдорожчих конкурентів ФОП Василенко Світлана Олександрівна оскаржив перемогу «Латоріци».

«Латоріца-темп» відбила в Антимонопольному комітеті всі претензії і зрештою Міноборони через три місяці після аукціону, який відбувся 26 листопада 2018 року, уклало перемогою з фірмою, що обіцяла найдешевші харчі (на скрінах). За цей час вже пройшла частину періоду, на який планували замовити поставку, відтак Міноборони зменшила замовлення «Латоріці» до 67,15 млн грн. пропорціонально скороченню терміна поставки.

Аналогічна ситуація склалась ще на одних торгах Міноборони очікуваною вартістю 277,66 млн грн. Їх у листопаді також виграла «Латоріца-темп»  з ціною 210,80 млн грн., запропонувавши армії харчі за ринковими цінами, тоді як конкуренти з так званої «кримської групи» пропонували аномально коштовні товари – наприклад, яйця по 44,40 грн. за десяток, курячі стегна по 82,58 грн./кг, тощо.

Однак міністерство і конкуренти знову оскаржували перемогу «Латоріци». Тож компанії знову довелось відбиватись від звинувачень у тендерній колегії АМКУ. 26 лютого остання скарга була вирішена на користь «Латоріци», але відтоді Міноборони не уклало угоду з переможцем.

Одеське ТОВ «Латоріца-темп» почало вигравати державні підряди у листопаді 2018 року, отримавши з урахуванням нинішнього замовлення на 94,37 млн грн. Одесит Валерій Друзенко заснував фірму у 1998 р.

З часів Януковича підряди на харчування Міноборони на півдні України розігрували виключно між двома групами фірм – «кримські» (ПП «Артек-союз», ПП «Збалансоване харчування», ФОП Василенко, ТОВ «Маяк-південь») і «генерал-єнакіївські» (ТОВ «Геус-групп», ТОВ «Ректан», ТОВ «Військторг», ТОВ «Продвсесвіт», ТОВ «Транс логістик центр», ТОВ «Час мрій»).