«Розпильщики» Жебрівського отримали штраф та трирічний тендерний «бан» від АМКУ
06.03.2019   //   304 Переглядів

Донецьке територіальне відділення АМКУ оштрафувало ТОВ «ЮСС-Транзит» та ТОВ «Крам-Металсервіс» на загалом 136 тис. грн за спотворення результатів закупівлі робіт із реконструкції парку «Ювілейний» на Донеччині. Про це свідчить рішення відділення від 27 лютого.

Йдеться про тендер Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА від літа 2017 року, в результаті якого підряд на роботи у парку «Ювілейний» у смт. Олександрівка Донецької області отримало ТОВ «ЮСС-Транзит». Вартість замовлення підрядник оцінив у 11,64 млн грн.

«Наші гроші» повідомляли, що єдиним конкурентом «ЮСС-Транзит» на торгах було ТОВ «Крам-Металсервіс» з пропозицією 12,15 млн грн. У ході аукціону фірми не грали на пониження ціни, а їхні конкурсні документи вказували на ймовірну тендерну змову.

Донецьке ОТВ АМКУ дослідило ці торги, підтвердивши антиконкурентний характер дій підприємств, зокрема, через:

  • схожість в оформленні документів, у тому числі наявність однакових дефектів друку;
  • встановлений факт завантаження тендерних пропозицій компаній з однієї ІР-адреси;
  • доведений факт відсутності змагальності між компаніями під час аукціону;
  • сталі господарські відносини між ТОВ «Крам-Сеталсервіс» та ТОВ «РСП Дніпро», останнє з яких записане на Юрія Кошевого з Краматорська – саме він є керівником «ЮСС-Транзиту» з жовтня 2017 року;
  • встановлення того, що «Крам-Металсервіс» надало неповний пакет документів для участі у торгах, що у сукупності з іншими обставинами засвідчило про формальну участь цієї компанії для забезпечення перемоги «ЮСС-Транзит»

Крім того, спеціалісти відділення проаналізували найбільші складові кошторису, що визначають ціну придбання необхідних у процесі виконання підряду матеріалів. З’ясувалось, що передбачена вартість цих складових подекуди у п’ять разів перевищує рівень ринкових цін.

Врешті, Відділення кваліфікувало дії компаній як антиконкурентні узгоджені та наклало на кожну з них по 68 тис. грн штрафу.

Нагадаємо, невдовзі після публікації «Наших грошей» про спірні торги, «ЮСС-Тразит» змінило власників, керівництво та  юридичну адресу. У жовтні директором замість Юрія Криклія став Юрій Кошевий, новою юридичною адресою стало смт. Біленьке під Краматорськом (вул. Ольги Кобилянської, 3), раніше фірма була прописана в самому Краматорську. А замість Юрія та Людмили Криклій  новим власником фірми стала Ірина Погорєлова з оточення екс-міністра ЖКГ Анатолія Близнюка.