Рідна фірма Фаворова з його призначенням в «Нафтогаз» почала поставляти «Укртрансгазу» навіть електроенергію
06.03.2019   //   1069 Переглядів

Управління магістральних газопроводів АТ «Укртрансгаз» у лютому за результатами тендерів уклали 16 угод із ТОВ «Еру Трейдінг» про постачання електричної енергії на загальну суму 46,96 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

У березні 2016 року фірму «Еру Трейдінг» заснувала американська компанія «Еру Корпорейшн», а кінцевими бенефіціарами стали Дейл Пері зі США, Ярослав Мудрий і Андрій Фаворов, який був відомий товариськими стосунками з головою «Нафтогазу України» Андрієм Коболєвим.

При Коболєву фірма Фаворова з квітня 2017 року виграла тендерів «Укртрансгазу» щодо поставки технологічного газу на загальну суму 6,02 млрд грн.

Після отримання цих підрядів Коболєв у листопада 2018 року призначив Фаворова керівником інтегрованим газовим бізнесом «Нафтогазу України». І «Еру трейдінг» окрім звичних поставок газу почала поставляти «Укртрансгазу» навіть електроенергію.

У свою чергу Юрій Вітренко, який до листопада минулого року був головним виконавчим директором «Нафтогазу», запідозрив, що з 4 кварталу 2018 року продаж газу з газових сховищ ведеться в деяких випадках за корупційною схемою. Йдеться про продаж газу за заниженими цінами компанії «Еру Трейдінг», написав Юрій Дощатов в «Українських новинах».

Виходячи з аналізу Вітренко, в кінці листопада і в грудні 2018 року «Еру Трейдінг» закупило 101 млн кубометрів газу на 1 тис грн. дешевше (середньозважена 8457 грн / тис. кубометрів), що могло принести фірмі заробіток $2,2 млн.

«Наскільки мені відомо, така ж ситуація залишається актуальною для поставок газу в січні і лютому 2019 року», – йдеться в документі Вітренка.

Сума угод поставкам електроенергії «Укртрансгазу» на 0,2% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 47,03 млн грн.

Найдорожча угода з «Харківтрансгазом» вартістю 4,20 млн грн. передбачає постачання 1,87 млн кіловат-годин електроенергії другого класу напруги по 2,24 грн./кВт*год.

На більшості тендерів єдиним конкурентом «Еру трейдінгу» було столичне ТОВ «ДДЗ-Сервіс» Максима Носановського, Олександра Стрюка і Віктора Істратова або черкаське ТОВ  «Стейбл Енерджі» Олени Агапової, депутата Черкаської міськради від «БПП» Володимира Бурячинського та Івана Нікітіна, причому ніхто не знижував ціни під час аукціонів.

І лише на три тендери «Харківтрансгазу», крім компаній «Еру Трейдінг» і «ДЗЗ-Сервіс», прийшло ще й харківське ТОВ «Енергосервіс Плюс» Оксани Швецової. У двох випадках воно пропонувало дещо нижчі ціни, але його відхилили за надто короткий строк дії банківської гарантії та відсутність довідки з відомостями про підписанта і документа про згоду з укладанням договору на визначених тендерною документацією умовах.

При цьому «Енергосервіс Плюс» у вимогах до процедур повідомила про невідповідність пропозиції переможця «Еру Трейдінг» вимогами тендерну. Останній подав комерційну пропозицію без підпису, печатки і зазначення виробника електроенергії. Однак згодом «Енергосервіс Плюс» скасувала вимоги, пояснивши це так: «Отримано роз’яснення».