Як Міністерство юстиції хотіло прикритись Євросоюзом від повсталих реєстраторів
Після того, як кілька сотень нотаріусів-реєстраторів вийшли під Кабмін, речники Мін’юсту вирішили перенаправити гнів підопічних на когось іншого. Нагадаємо, що одним із основних приводів до обурення нотаріусів стали екзаменаційні тести, складені настільки своєрідно, що у перший іспит їх зміг скласти лише один із 20 кандидатів
Уже на самому початку тестування міністерство розповсюдило новини, з твердженням, що участь у розробці тестів брав проект, який фінансується Європейським Союзом «Право-Justice». Так, відомство спершу подякувало «проекту ЄС «Право-Justice» за допомогу у розробці тестів». Потім знову наголосило, що питання до тестів «були розроблені командою експертів під контролем міжнародних партнерів — проекту ЄС «Право-Justice».
Офіційні новини були підтверджені і неофіційним спілкуванням. Ось, наприклад радник міністра юстиції з комунікацій Олена Семикіна у соцмережах кілька разів повторює, що питання до тестів «розробляв «Pravo-Justice».
«Наші гроші», звісно, теж зацікавились ґенезою виникнення тестових питань. І, зробивши кілька запитів, несподівано виявили, що все – «трохи не так».
Те, що питання до тесту розробляло саме Міністерство юстиції, видно навіть з відповіді «Нашим грошам» самого міністерства, і ось із цього документу, яким розписаний порядок проведення тестування.
Проект ЄС «Право-Justice» не складав тестових питань, він лише навчав працівників міністерства юстиції, як розробляти тести – «проводив інтенсивну підготовку працівників міністерства юстиції щодо методів розробки тестових запитань». Про це ми дізналися з відповіді на запит у «Право-Justice», у якому йшлося, що для цього через тендер найняли МГО «Універсальна екзаменаційна мережа».
І це – дуже важливий момент, оскільки у реєстраторів, які проходили тести, нарікання саме на якість тестових питань. Зокрема, на те, що зміст питань тесту перебуває поза тією сферою, у якій реєстраторів тестують. На протесті нотаріусів під Кабміном сплили (відео, дивитись на – 1’15») додаткові «нежданчики» міністерських іспитів: на тестуванні були питання без жодного правильного варіанту відповіді. Хтось сфотографував таке тестове завдання на екрані комп’ютера і опублікував його у Facebook.
Відтак, якщо прибрати флер присутності європейських донорів при створенні тестів, то складається традиційна картина. Мін’юст сам перевіряє і блокує реєстраторів, сам створює тести і сам їх перевіряє.
Єдине, чого не робить Мін’юст – це не зізнається у власній монополії, намагаючись розмазати відповідальність. Напевне, щось відчуває недобре.
Блог від: Аліна Стрижак