Гладковському-старшому готували відкати за «еб*ные высотомеры» з 7-кратною переплатою
05.03.2019   //   1503 Переглядів

ТОВ «АН Сервіс» в 2017 році поставило державній компанії «Укрспецекспорт» висотоміри для військово-транспортних літаків в сім разів дорожче від ціни їх закупівлі. Провести поставку по неринковій ціні запропонував тодішній керівник «Укрспецекспорту» Павло Букін, який тепер керує всім «Укроборонпромом». Оборудку провели друзі сина першого заступника секретаря Олега Гладковського – Ігоря Гладковського.

Про це йдеться в розслідуванні Лесі Іванової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

26.08.2016 року «Укрспецекспорт» уклав з ТОВ «АН Сервіс» угоду на 14,32 млн грн. Звіт про її укладання було опубліковано в системі «Прозорро», закупівля була позначена як спецмайно. За тиждень фірмі перерахували 80% авансу.

Пізніше стало відомо, що висотоміри потрібні були для двох літаків АН-26, які на замовлення Казахстану ремонтував київський «Завод 410 ЦА» з концерну «Укроборонпром».

Висотоміри були закуплені в Росії, і з Москви перепродані під зашифрованим призначення фірмі з ОАЕ, там вони ще раз були перепродані еміратській «Double Power FZE», після чого товар було відправлені в Україну, де його розмитнила «АН Сервіс» як висотоміри за 11,85 млн грн.

Але в митній декларації і в свідоцтві «Double Power FZE» з ОАЕ ціна вантажу була вказана в розмірі $90 тис, що складає 2,47 млн грн. Занижувати митну вартість в Еміратах не було сенсу, так як місто Шаржа, через яке везли продукцію, є вільною економічною зоною.

У міжнародній митній базі Імпорт Джиніус вказано, що з Москви вантаж було відправлено за ще меншою ціною – $85 тис. Хоча в підсумку українське оборонне підприємство заплатило в сім разів більше за нього – $580 тис. З урахуванням витрат на доставку з ОАЕ, переплата може бути трохи меншою – п’ять з половиною разів.

Керівник «Укрспецекспорту» Павло Букін знав про завищену ціну товару. В переписці з партнером Гладковського-молодшого Віталієм Жуковим, Букін особисто замовляє поставку висотомірів.

Судячи з переписок учасників схеми, отриманий аванс за поставку висотомірів був переведений в готівку і поділений ще до поставки товару. Учасником схеми був ексзамдиректора «Укрінмаш» Станіслав Хош.

Із $460 тисяч переплати угруповання витратило $160 тис на організацію афери: обнал, транзитні фірми, розмитнення за завищеною ціною. Чистий прибуток склав $300 тис.

Жуков розписав Гладковському долі

 

Згаданий в переписці «Паша» – Павло Букін, «ОВ» – Олег Володимирович Гладковський – перший замсекретеря РНБО.

Раніше повідомлялося, що підконтрольні Гладковському-молодшому та Жукову ТОВ «Оптимаспецдеталь» та ТОВ «Фірма «Ренал» тільки на запчастинах для бронетанкової техніки «прокачали» 250 млн грн від оборонних заводів, переплата складала 100%.