Ремонтними фаворитами Броварської мері стали будівельники ДУСі, які вже натендерили 80 мільйонів
04.03.2019   //   653 Переглядів

Чотири пов’язані приватні фірми, керівники яких працюють або працювали в ДП «Будівельно-монтажне управління Державного управління справами», з 2017 р. отримали від Броварської міської ради будівельно-ремонтних підрядів на загальну суму 80 млн грн. Про це написав депутат Київської обласної ради Роман Сімутін у «Трибуна. Бровари».

Мова йде про ПП «Горинь», ТОВ «Антар сіті», ТОВ «Будсервіс 2016» та ТОВ «Буд-ТН». Фактично всі замовлення вони отримують лише від Броварської міської ради та її підрозділів. Всі чотири компанії ведуть активну діяльність лише в Броварах, зареєстровані кілька років тому за фіктивними адресами.

Сімутін зазначив, що працівники та керівники чотирьох фірм, які є їх власниками, зараз або раніше працювали у ДП «Будівельно-монтажне управління ДУС». Усі компанії хоча і зареєстровані у різних місцях, в той же час в документах вказують одне і теж відділення «Приватбанку» – Печерське, а тендерну документацію вони завантажують у «Прозорро» з мінімальною різницею у часі і грошах.

Крім того, директор та власник ТОВ «Будсервіс 2016» Олег Горбатюк та засновник та керівник ТОВ «Антар сіті» Сергій Сидоренко пов’язані не лише через ДП «Будівельно-монтажне управління ДУС» (Сидоренко наразі є директором «БМУ ДУС», а Горбатюк раніше очолював «БМУ ДУС»), а і через ТОВ «Інвест степ». А батько директора ТОВ «Будсервіс 2016» Олега Горбатюка Анатолій Горбатюк одночасно працює і монтажником у ТОВ «Буд-ТН», і директором у «Інвест степ». Крім того, в тендерних документах ПП «Горинь» є довідка ТОВ «Антар сіті».

Також нагадується, що ТОВ «Антар сіті» робила ремонт даху першого корпусу у 7-й броварській школі, після чого там дах обвалився.

У матеріалі зазначається, що найбільший вплив Державне Управління Справами – спеціальний держорган для забезпечення діяльності Президента України, Верховної Ради, Кабміну та інших держорганів і усіх міжнародних представництв – мало за часів «завгоспа Януковича» Андрія Кравця, який тоді мав вплив у Броварах, адже колись там працював.

Від «Наших грошей»:

Власником та керівником ПП «Горинь» є Ігор Петровський, а ТОВ «Буд-ТН» – Олег Лисенко (був начальником виробничо-технічного відділу ДП «Будівельно-монтажне управління ДУС»).

Згідно з даними системи «Прозорро», з 2017 р. «Антар сіті» отримало підрядів на загальну суму 32,03 млн грн., «Горинь» – 36,96 млн грн., «Будсервіс 2016» на 6,61 млн грн., «Буд-ТН» – 4,83 млн.

Найбільше фірми отримали замовлень від управління освіти і науки Броварської міськради. Зокрема, «Антар сіті» 33 з 44, ПП «Горинь» 36 з 68, «Будсервіс 2016» 40 з 60, а «Буд-ТН» 31 з 34.

Переважну більшість підрядів від Броварської міськради фірми отримали без конкуренції. А там, де були торги, то у більшості випадків фірми виграли тендери, конкуруючи лише між собою. Наприклад, відділ культури Броварської міськради замовив «Антар сіті» капремонт внутрішніх приміщень за 4,01 млн грн., де у нього єдиним конкурентом був «Будсервіс 2016», КП «Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» замовив ПП «Горинь» капремонт приміщення амбулаторії сімейної медицини №7 за 5,15 млн грн., де у нього єдиним конкурентом був «Будсервіс 2016», а відділ культури Броварської міськради замовив «Будсервіс 2016» капремонт вхідної групи та внутрішніх приміщень Броварської дитячої музичної школи по бульвару Незалежності, 6А за 1,94 млн грн., де у нього єдиним конкурентом було ПП «Горинь».

З 2008 року Бровари очолює міський голова Ігор Сапожко. Управлінням освіти і науки Броварської міської ради керує Оксана Мельник. Прокуратура підозрює її у розтраті коштів на капремонті спортзали однієї із шкіл в м. Бровари.