Керування вуличним освітленням від дилера словаків подорожчало до третини мільярда
21.02.2019   //  

КП «Інформатика» КМДА 18 лютого уклало угоду з ТОВ «Хідден Енерджі.Юей» щодо впровадження системи керування освітленням за 299,51 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На поточний рік замовили створення, розвиток і супроводження програмно-апаратного комплексу управління та контролю мереж зовнішнього освітлення Києва. Вона дасть можливість керувати кожним світильником окремо, зокрема регулювати інтенсивність освітлення. Перелік обладнання, софту і послуг із цінами наведено у таблиці нижче.

Закупівлю провели за переговорною процедурою нібито через відсутність конкуренції на ринку, в тому числі з технічних причин. Замовник оприлюднив тільки першу та останню сторінки протоколу засідання тендерного комітету щодо переговорів. Відповідно до даних звідти, закупівля здійснюється за програмою «Електронна столиця» на 2019-2022 роки.

Нагадаємо, у грудні 2018 року КП «Інформатика» без торгів замовило фірмі «Хідден Енерджі.Юей» поставку софту цієї системи та її пілотне впровадження в Дніпровському районі за 49,76 млн грн. Отже, загалом система обійдеться столиці у 349,28 млн грн.

Створена в 2015 році київська «Хідден Енерджі.Юей» зі статутним капіталом 10 тис грн. вдруге отримала підряд. Вона є дистриб’ютором фірми «SEAK Energetics» (Словаччина) та представляє систему управління освітленням СЕАК «Розумне світло». На її сайті також сказано, що вона спільно з КП «Київміськсвітло» втілила на вулиці Антоновича пілотний проект з управління світильниками з інтеграцією в загальну міську систему управління вуличного освітлення.

Нагадаємо, на виставці LED EXPO 2017 «Київміськсвітло» провело зустрічі зокрема з українською «Хідден Енерджі.Юей» і словацькою «SEAK Energetics».

Фірмою «Хідден Енерджі.Юей» володіють кияни Юрій Біднюк і Гліб Львов, який також є директором. За даними системи «YouControl», у 2016 році її співзасновником був Андрій Сахаренко з Черкащини, якому належить ТОВ «Лед Стандарт Інжиніринг».

Юрій Біднюк також володіє ТОВ «АБВ Груп» з Володимиром Шумилом, яким керує Олег Чуздюк. Останні двоє – це адвокати-помічники депутата Київради Вячеслава Бродського.

Гліб Львов також очолює столичне ТОВ «Прод-Експрес-Центр», яке належить ексчоловіку відомої гімнастки Лілії Подкопаєвої Віктору Костирку та члену виконкому Глухівської міськради Віктору Гришку. Останній раніше був заступником начальника Харківської обласної митниці, а до того – начальником Сумської, Ужгородської та Глухівської митниць і першим секретарем Посольства України в Росії. У 2015 році Гришко був членом Глухівської міської виборчої комісії від «Народного фронту».

Комунальне підприємство «Інформатика» на чолі з Миколою Пихтіним є структурним підрозділом Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, який зараз очолює Юрій Назаров. Детальніше про останнього читайте у публікації «Оточення Назарова розіграло 400 мільйонів на вуличному відеоспостереженні у Києві».

Найменування товару Кількість, шт. Ціна, грн./шт. із ПДВ
Електронний пускорегулювальний пристрій для ламп ДНаТ (дугові натрієві трубчаті) з можливістю зміни рівня освітленості лампи (дімування) від 20% до 100% потужністю лампи від 70 Вт до 400 Вт LVDS-70-400 540 8 297,52
Щит керування зовнішнім освітленням ШКВО120 потужністю до 120 А з блоками зв’язку та керування – модуляторами PowerSLMT63 301 828 312,56
Ліцензійний ключ PCVUE PRO Unlimited 4 480 675,00
Послуги з встановлення, налагодження та візуалізації щитів керування 301 142 733,10
Послуги з встановлення, налагодження та візуалізації Демодуляторів та Епра 540 1 522,87
Усього: 299 510 455,34